Home Sport Sparťan Němeček po prohře: Byla to lekce. Ve Varech věří v »odpich«

Sparťan Němeček po prohře: Byla to lekce. Ve Varech věří v »odpich«

Radost Karlových Varů pěkně seshora FOTO - iportaL24.cz/Petr Kojzar

Ani dva góly obránce Davida Němečka nepomohly hokejistům Sparty k výhře nad Karlovými Vary. Pražané prohráli 4:5 v prodloužení a ofenzivně laděný bek následně přiznal, že výkon Sparty měl k ideálu daleko. Pro příští utkání se musí zlepšit, pokud chtějí svěřenci trenéra Pavla Patery pomýšlet na úspěch.

»Beru to tak, že je to cenná lekce. Takový budíček. Zdvižený prst, že to nepůjde samo a musíme pracovat denně na tréninku. Poctivou prací jet dál a vyhrávat zápasy,« řekl Němeček po utkání, po jehož skončení byli sparťanští hráči poměrně dlouho bez trenérů zavřeni v kabině. »K tomu bych nic moc neříkal. Zkrátka jsme si něco řekli. Je to standardní postup. Po každém zápase to nějak zhodnotíme. Chceme se poučit z chyb a posunout se dále. Zlepšit se,« uvedl sedmadvacetiletý bek.

Němeček stejně jako kouč Patera uznal, že Západočeši vyhráli zaslouženě. »Vary jsou vespod tabulky, úplně se jim nevydařil začátek, ale do zápasu vletěly, bojovaly, bruslily a byl to těžký soupeř. Myslím si, že právem zvítězily. Neřekl bych, že byly lepší, ale bylo vidět, že to chtěly více,« uznal Němeček.

Za prohrou podle jeho slov bylo neproměňování šancí. »Je pravda, že jsme měli mraky šancí a zápas se mohl vyvíjet jinak, ale na šance se nehraje. I přesto, že si šance vytvoříme a neproměníme je, tak nemůžeme dostat tolik gólů. Věděli jsme, že budou bruslit, bojovat a čekat na naše chyby. To, co jsme jim dali, tak proměnili,« uvedl.

Dalším problémem Sparty byl vysoký počet vyloučení. Domácí dostali osm menších trestů a soupeř jednu z pěti přesilovek využil. »Dost to změní průběh zápasu. Od začátku sezony nás disciplinovanost trošku trápí a musíme to zlepšit. Nemůžeme se takhle oslabovat. Bere to síly, některým to bere šťávu a další vystydnou a pak je těžké dostat se zpět do zápasu,« podotkl Němeček.

Exsparťané se »mstili«

Pod výhru Západočechů se podepsali hned dva hráči, kteří v minulosti působili ve Spartě. Jiří Černoch a Tomáš Rachůnek tak budou nyní muset přispět do týmové pokladny, což jim ale po utkání nevadilo. Oba hráči měli velkou radost, že Energie podruhé v sezoně dokázala bodovat. Věří, že na dnešní výhru navážou i v dalších zápasech.

»Byl jsem tady celé dětství, do nějakých třiadvaceti let, takže vždy, když hrajeme proti Spartě, tak je to pro mě speciální a hrozně se těším. Jsem rád, že se mi proti Spartě daří. Vždy, když ji porazíme, tak mám o to větší radost,« řekl Černoch, jenž je odchovancem Sparty.

Rachůnek ve Spartě strávil jen necelé tři sezony na začátku seniorské kariéry, takže bere duely s Pražany méně prestižně. »Už je to deset let, takže je to pro mě normální zápasů. V kádru Sparty zůstali snad dva kluci. Speciální to je v tom, že jde o Spartu, o výborného soupeře,« podotkl Rachůnek.

Oba hráči ale nyní budou muset přispět do kasy. »Řekl bych, že dnes vybereme dost, protože hodně lidí se urvalo s výpisem, že jsme dlouho nevyhráli. Dnes bude do kasy velký příspěvek. Osobně mě to ale vůbec nemrzí,« pousmál se Černoch.

Karlovy Vary v sezoně vedle Sparty dokázaly porazit i mistrovský Třinec. »Proti silnějšímu týmu se vám vždy hraje lépe a Sparta hraje dobrý hokej. Dnes nám to sedlo a zvládli jsme s nimi celý zápas bruslit. Chvílemi jsme byli i lepší a od takových zápasů se musíme odpíchnout. A začít porážet týmy, které bychom měly porážet,« řekl Černoch.

Oba hráče mrzelo, že Energie neudržela vítězství v základní hrací době, o které je připravil gól Jakuba Krejčíka v čase 59:28. »Je to škoda, ale i tak si toho hrozně vážíme. Na Spartě nemůžeme mít v hlavě, že je vyhraný zápas dokud nezazní siréna. Musíme se z toho poučit a sehrát to lépe,« uvedl Rachůnek. »Ale hráli jsme dobře a nebyla to žádná haluz,« podotkl zlínský odchovanec.

(koz, čtk)

Předchozí článekProč sbírají ochránci přírody v okolí Žehuně žaludy dubu pýřitého?
Další článekSvětoví lídři blahopřáli Číně k jejímu státnímu svátku

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here