Sparťané ovládli dubnovou anketu. Hráčem měsíce je Birmančevič, trenérem Priske

Nejlepším hráčem měsíce ve fotbalové lize se poprvé stal srbský záložník Sparty Veljko Birmančevič. I mezi trenéry v dubnu zvítězil zástupce lídrů tabulky a obhájců titulu, potřetí v sezoně uspěl dánský kouč Pražanů Brian Priske. Výsledky dnes v tiskové zprávě zveřejnila Ligová fotbalová asociace (LFA), která anketu pořádá.

Birmančevič skóroval v posledních dvou březnových ligových utkáních a blyštivou fazonu si přenesl i do následujícího měsíce. V dubnu neodehrál ligový zápas, ve kterém by se netrefil do černého. Srbský křídelník během čtyř kol FORTUNA:LIGY nasázel pět branek a v boji o pomyslnou korunu krále střelců prohání slávistu Václava Jurečku a plzeňského Pavla Šulce. Na oba konkurenty ztrácí jediný gól, díky dubnové produktivitě se jim výrazně přiblížil.

Priske navázal na triumf mezi trenéry ze září a února a třetím triumfem v anketě vyrovnal svou bilanci z minulé sezony. Sparta v dubnu slavila výhry na půdě Bohemians 1905 (1:3), doma nad Baníkem (4:3) a v Olomouci (1:4). Vždy tedy dala minimálně tři góly a dala tak zapomenout na domácí ztrátu s Mladou Boleslaví 1:1, po níž dokonce přišla o vedení v tabulce. Nyní je však zpět na první příčce a před Slavií má pro start nadstavby čtyřbodový náskok.

V anketě LFA určují novináři svými hlasy trojici adeptů na hráče a trenéra měsíce a z ní následně vybírají vítěze obou kategorií fotbaloví fanoušci.

(koz)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy