Home Sport Stromšík pokazil rozběh šedesátky a do semifinále neprošel. Kopecký průběžně sedmý

Stromšík pokazil rozběh šedesátky a do semifinále neprošel. Kopecký průběžně sedmý

FOTO - atletika.cz/Soňa Maléterová

AKTUALIZUJEME

Sprinter Zdeněk Stromšík neuspěl na halovém mistrovství Evropy v rozběhu na 60 metrů. Na šampionátu v Istanbulu zaběhl svůj nejhorší letošní čas 6,79 sekundy, který na semifinále nestačil. Zaostal o dvě desetiny za výkonem z halového mistrovství republiky, kde se na setinu přiblížil letitému českému rekordu Františka Ptáčníka.

Při neúčasti zraněného Jana Veleby byl Stromšík jediným českým zástupcem na šedesátce. Na páteční postupy svých reprezentačních kolegů nenavázal. V úvodním rozběhu obsadil až šestou příčku ze sedmi účastníků v podprůměrném čase. »Nevěřím svým očím, to je špatné. Omlouvám se všem, kteří do mě vkládali nějaké naděje,« řekl Stromšík České televizi. Pro svůj nezdar marně hledal vysvětlení.

Tři disciplíny sedmiboje má za sebou Ondřej Kopecký. Debutant na vrcholné akci na šedesátce výkonem 7,09 sekundy zaostal o tři setiny za osobním rekordem a pak přidal 736 centimetrů v dálce, což je 11 centimetrů pod jeho maximem. Ve vrhu koulí papírově patřil mezi nejslabší a výkon 13,57 byl za jeho osobním rekordem, který má hodnotu rovných 14 metrů. V této disciplíně byl nejhorší z dvanáctky vícebojařů, kteří do ní nastoupili.

Se ziskem 2453 bodů patří Kopeckému průběžně sedmá příčka. »Je to takový nemastný neslaný. Nejsem spokojený. Myslel jsem si, že to bude lepší. Zatím se s tím trošku peru, srovnávám se,« řekl svěřenec Romana Šebrleho.

Boj o medaili předčasně skončil pro jednoho z favoritů, úřadujícího halového vicemistra světa Simona Ehammera. Třiadvacetiletý Švýcar měl tři přešlapy v dálce, která je jeho nejsilnější disciplínou. Při záchranářském třetím pokusu letěl za osm metrů, ale přešlápl o sedm a půl centimetru. Do vrhu koulí už nenastoupil.

Třetí disciplína vynesla do čela soutěže evropského rekordmana Kévina Mayera. Francouz dosud nasbíral 2689 bodů a vede o 38 bodů před Estoncem Hansem-Christianem Hausenbergem.

(koz, čtk)