Tvrďák Salomäki. Vicemistr světa posilou hokejové Sparty

Hokejová Sparta hlásí zvučnou posilu. Je jí vicemistr světa z roku 2014 Miikka Salomäki. Někdejší finský reprezentant se do Evropy vrátil po osmi sezonách v zámoří, kde za Nashville skóroval už při svém debutu a nakonec za Predators odehrál 167 zápasů NHL s bilancí 12 gólů a 15 asistencí. Uvedl to pražský klub na svých internetových stránkách s dodatkem, že Salomäki v NHL zaujal zejména tvrdými hity.

»Při hodnocení sezony a pravidelných poradách jsme se na typologii útočníka, kterého chceme do týmu, jasně shodli. Miikku jsme pozorně skautovali a snažili se získat co nejvíce pohledů z venku. Jak od manažerů, trenérů či spoluhráčů na něj přišly skvělé reference,« uvedl šéf sportovního úseku Tomáš Divíšek. »Je to extrémně nepříjemný hráč. Fanoušci budou jeho hru milovat. Ačkoliv je cizinec, nečekáme od něj velký bodový přínos, ale úplně jiné věci. Důraz, tlak na branku i psychiku soupeře,« přiblížil Divíšek angažmá Salomäkiho, který naposledy působil ve švýcarském Lausanne.

»Chci vyhrát a věřím, že ve Spartě budeme mít dobrou šanci, ač se dlouho nevyhrálo. Vím, že je Sparta tradiční tým a slyšel jsem o celé organizaci i fanoušcích jen dobré věci, navíc se mi líbí i Praha,« připojil Salomäki.

(koz)

FOTO – hcsparta.cz

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy