Home Sport Vojtová poprvé zlatá v nové olympijské disciplíně

Vojtová poprvé zlatá v nové olympijské disciplíně

Vodní slalomářka Veronika Vojtová vyhrála závod v kayakcrossu v Tacenu a v nové olympijské disciplíně slaví poprvé zlato ve Světovém poháru. Třiatřicetiletá kajakářka ve finále předčila i domácí Evu Terčeljovou a australskou hvězdu Jessicu Foxovou, jež skončila třetí.

Vojtová je z roku 2019 mistryní světa v extrémním slalomu z Prahy, tehdy se jel v Troji po skončení Světového poháru. V Tacenu dnes zvládla všechny čtyři vyřazovací jízdy a dočkala se titulu po osmém místě v sobotním individuálním závodu.

»Ráno po slalomu jsem neměla moc energie a kayakcross je těžká disciplína. A finále bylo nejtěžší. Je to bláznivé,« řekla Vojtová v televizním rozhovoru. V kontaktní disciplíně navázala na týden staré stříbro Terezy Fišerové z Prahy a po třech pohárových závodech je Vojtová v pořadí SP třetí. Fišerová klesla po dnešní absenci na pátou pozici.

Mezi muži vypadli druhý kajakář sobotního závodu Vít Přindiš, Ondřej Tunka i Jakub Krejčí ve čtvrtfinále. Seriál bude pokračovat až na přelomu srpna a září v Seu d’Urgell.

(koz, čtk)

ÏLUSTRAČNÍ FOTO – kanoe.cz

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here