Markéta Vondroušová FOTO - wikipedia.org/CC BY-SA 2.0/si.robi

Česká tenistka Markéta Vondroušová prohrála při své premiérové účasti na Turnaji mistryň i podruhé. Tunisance Uns Džábirové podlehla v mexickém Cancúnu za hodinu a 29 minut 4:6, 3:6. Její šance na možný postup do semifinále se tak přesunula do teoretické roviny.

Světová šestka Vondroušová prohrála s Džábirovou poprvé v sezoně a po třech předchozích výhrách. Devětadvacetiletá Tunisanka oplatila rodačce ze Sokolova mimo jiné porážku z finále letošního Wimbledonu a srovnala bilanci vzájemných zápasů na 4:4.

Vondroušová tak stále čeká na Turnaji mistryň na první vítězství a získaný set. V závěrečném utkání skupiny Chetumal narazí na Američanku Cori Gauffovou. K zachování naděje by musela vyhrát 2:0 na sety a doufat, že Džábirová prohraje stejným poměrem s Polkou Igou Šwiatekovou. Ani dosud neporažená Šwiateková, která si poradila s Gauffovou 6:0, 7:5, nemá stále stoprocentně jistý postup

Turnajová sedmička Vondroušová nezačala duel v silném větru nejlépe a přišla o dvě ze tří úvodních her na servisu. Za stavu 2:3 a 0:15 si podvrtla kotník na pravé noze. Pokračovala sice bez omezení, nedařilo se ji už ale soupeřku znovu »brejknout«. V deváté hře česká tenistka odvrátila tři setboly, vzápětí ale při servisu Džábirové nevyužila brejkbol a Tunisanka získala set ve svůj prospěch.

Také v úvodu druhého setu smazala Vondroušová manko 0:2, nadále se však nemohla opřít o servis. Od stavu 3:3 prohrála svěřenkyně trenéra Jana Hernycha zbývající tři gamy a Džábirová proměnila při podání české tenistky druhý mečbol. Vondroušová doplatila v utkání také na 11 dvojchyb.

Dvaadvacetiletá Šwiateková si poradila s o tři roky mladší Gauffovou i v devátém z deseti vzájemných duelů. Bývalá světová jednička a čtyřnásobná grandslamová šampionka zatím neztratila na turnaji ani set.

Vítězka letošního Roland Garros Šwiateková začala proti Gauffové tak, jako skončila v úvodním duelu s Vondroušovou – »kanárem«. Ve druhém setu Američanka hru vyrovnala a měla dvakrát výhodu brejku. Závěr sady však Gauffová nezvládla. Za stavu 5:4 a 15:0 udělala čtyři dvojchyby, o vedení přišla a do konce zápasu už získala pouze jediný fiftýn.

Program čtvrtého hracího dne uzavře duel Barbory Krejčíkové a Kateřiny Siniakové, které ve čtyřhře zabojují o první vítězství na turnaji proti nasazeným jedničkám Američankám Gauffové a Jessice Pegulaové.

(čtk)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here