Home Sport Za Spartu bude chytat Vindahl Jensen. Kovář se nyní nevrátí

Za Spartu bude chytat Vindahl Jensen. Kovář se nyní nevrátí

Fotbalisty pražské Sparty posílil dánský brankář Peter Vindahl Jensen. Pětadvacetiletý gólman zamířil na Letnou na roční hostování s opcí na přestup z nizozemského Alkmaaru. Úřadující český mistr o tom informoval na svých internetových stránkách. Vindahl Jensen na jaře hostoval v druholigovém Norimberku, závěr uplynulé sezony vynechal kvůli zranění.

Sparta řešila brankářskou pozici prakticky po celou přípravu. Pražané do poslední chvíle věřili, že se jim znovu podaří získat z Manchesteru United Matěje Kováře, který v minulé sezoně na Letné coby jednička hostoval. Vzhledem k blížící se kvalifikaci Ligy mistrů však již sparťanské vedení nechtělo na rozhodnutí anglického klubu déle čekat. Ve víkendovém úvodním kole ligové sezony nastoupil mezi tyčemi Vojtěch Vorel a čistým kontem přispěl k výhře 2:0 nad Olomoucí.

»Matěj Kovář společně se svojí agenturou a Manchesterem United nadále zvažují, jak bude pokračovat jeho kariéra. My jsme si přáli, aby to bylo ve Spartě, ale v tento moment už nemůžeme nadále čekat. Blíží se vrchol našeho léta v podobě kvalifikace Ligy mistrů. Jak jsem řekl už v průběhu soustředění v Rakousku, pokud teď nemůžeme přivést Matěje, musíme na to reagovat,« uvedl sportovní ředitel Pražanů Tomáš Rosický.

Ve Spartě se Vindahl Jensen setká s několika krajany. Pražany jako hlavní trenér vede dánský kouč Brian Priske, z hráčského kádru pak mají stejnou národnost obránci Casper Höjer a Asger Sörensen, jenž na Letnou zamířil rovněž po působení v Norimberku.

»Peter má zkušenosti ze zahraničních lig i evropských pohárových zápasů. Je to brankář, který má fyzické parametry i schopnosti, které si u tohoto postu představujeme. Jeho výkony ve druhé bundeslize jsme v minulé sezoně pravidelně sledovali,« řekl Rosický.

Vindahl Jensen zaujal Spartu mimo jiné v lednovém přípravném utkání na Letné, v němž Norimberk s Pražany prohrál 1:3. Vedle německého klubu a Alkmaaru, kde si zachytal Evropskou konferenční ligu, působil také v Nordsjällandu. Vindahl Jensen v minulosti patřil do kádru reprezentační jednadvacítky, nominovaný byl i do národního A-týmu, ale start si za něj dosud nepřipsal.

(koz, čtk)

FOTO – sparta.cz

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here