Home Sport Začínají Švédské hry. Na úvod čeká Čechy domácí tým se šesti mistry...

Začínají Švédské hry. Na úvod čeká Čechy domácí tým se šesti mistry světa

Malmö Arena - interiér

Třetí sezonní podnik série Euro Hockey Tour je tu. Zatímco fanoušci českých extraligových klubů se těší na blížící se play off, nyní si mohou odpočinout na reprezentační akci. Konkrétně na Švédských hokejových hrách. I když – tam to asi také nebude zrovna bez nervů. Hlavně první souboj s domácím Švédskem bude stoprocentně velmi vyjpatý.

Reprezentace Tre kronor vede celkovou tabulku Evropské Tour, a to o dva body právě před českým týmem. Jenže svěřenci trenéra Kariho Jalonena dosud proti Švédům nezískali ani bod. V obou případech se v normální hrací době radoval žlutomodrý sok, a to poměrně přesvědčivě. V Českých Budějovicích při v prologu k finskému Karjala Cupu prohrálo národní mužstvo 1:4, následně na Švýcarských hrách dokonce ke čtyřem inkasovaným gólům nepřidalo ani jeden vstřelený (0:4). 

Zíkřejší zápas v Malmö, jehož úvodní buly bude vhozeno v 19 hodin, může nelichotivou bilanci změnit. Jenže pozor. Švédové na domácí led povolali extrémně silný výběr. Kouč Sam Hallam má v kádru hned šest mistrů světa, čímž dal jasně najevo, že Tři korunky chtějí letošní triumf v Euro Hockey Tour do své přebohaté sbírky slávy.

To Jalonen už předem avizoval, že je pro něj důležité vidět v akci co nejvíce hráčů a otestovat, jak si povedou v ostré mezinárodní konkurenci. Vše s ohledem na květnové mistrovství světa ve Finsku a Lotyšsku, kde bude česká reprezentace obhajovat bronzové medaile. »Ale to neznamená, že nechceme turnaj vyhrát. Chceme pochopitelně zvítězit v každém zápase,« uvedl Jalonen.

Ve švédském výběru mají tituly mistrů světa útočník Oscar Lindberg z Bernu, ten dokonce dvě z let 2013 a 2017, dále pak po jednom zlatu vlastní gólman Jhonas Enroth z Örebra a bek Petter Granberg ze Skelleftey (oba z roku 2013) a forvardi Joakim Nordström z Davosu a Carl Klingberg z Zugu (2017) a Jacob de la Rose z Fribourgu (2018).

Dodejme, že dalšími soupeři českého týmu budou v sobotu v poledne Finové a neděli Jalonenův výběr zakončí turnaj duelem se Švýcarskem. To nahradilo v seriálu vyloučené Rusy.

(koz)

FOTO – Wikimedia Commons/CC BY 2.0/filckr.com/Håkan Dahlström