Home Sport Zapotil jsem se, to vedro v O2 areně je neskutečné, řekl brankář...

Zapotil jsem se, to vedro v O2 areně je neskutečné, řekl brankář Furch

Brankář Komety Dominik Furch v akci FOTO - ČTK/Michal Kamaryt

Vítězný návrat do pražské O2 areny, kde v minulosti oblékal dres Slavie, prožil při utkání Sparty s Brnem brankář Komety Dominik Furch. Dosud naposledy zde nastoupil v únoru 2015, kdy při porážce slávistů 0:4 s Mladou Boleslaví čtyřikrát inkasoval a byl střídán. Dnes byl však dvaatřicetiletý gólman pro svůj tým po celou dobu klíčovou oporou a vychytal cenné vítězství 3:2.

»Ten poslední zápas s Boleslaví mi popravdě v paměti vůbec nenaskakuje, já si spíš pamatuju na ten to první utkání, co jsem tady měl možnost chytat za Slavii v sedmnácti letech v duelu s Vítkovicemi. A ten byl vítězný, takže ten si pamatuju určitě lépe. Stejně tak, když se tady udělal titul a co tady bylo za hráče, na to člověk rád vzpomíná,« pousmál se Furch.

»Už je to všechno ale pár let. Minulou sezonu jsem tady byl během toho krátkého angažmá v Plzni a i když jsem nechytal, byl to přece jen zvláštní pocit v tom sparťanském prostředí. Teď už jsem ale věděl, do čeho jdu. A ten návrat se povedl – byl vítězný, takže parádní. Bylo tam dost zákroků, docela jsem se zapotil, měl jsem i dobře postavené tyčky, takže krásný pocit,« pochvaloval si Furch.

K výhře dopomohl 36 úspěšnými zákroky. »Zdálo se mi, že těch zákroků bylo vážně hodně, ale tady v O2 areně je dobře známo, že je tady vážně teplo, tím spíš, když přijde 13 tisíc diváků, o to se vše ještě násobí, takže jsem se na to snažil připravit a zavodnit, trošku více pít, aby člověk nebyl dehydratovaný a nedostával křeče. To vedro je tady ale neskutečné, když k tomu čelíte ještě kvalitnímu soupeři, ta únava přichází,« nezastíral Furch.

Těšit ho mohly i dva vítězné minisouboje s domácím kapitánem Michalem Řepíkem, jenž mohl zkraje utkání dostat Spartu do vedení, ve třetím dějství pak snížit na 2:3. »Jeden ten nájezd jsem chytil, druhý nevím jistě, zda jsem to líznul, ale puk skončil každopádně vedle. Góly z toho nebyly, takže to určitě potěší, navíc v důležitých chvílích toho zápasu,« uvedl Furch.

Ačkoliv byl v posledních letech zvyklý na to, že odchytá velké porce zápasů, v této sezoně se zatím prostřídává s Markem Čiliakem. »Bavíme se s trenérem gólmanů a řešíme nějaký plán ohledně nasazování brankářů. Každý chce chytat co nejvíce zápasů, ale jsem tady proto, abych pomohl týmu. A myslím, že to není od věci, když se ten celkový zápřah rozprostře do dvou gólmanů. Pak budou alespoň oba plně připravení. A zatím to funguje,« konstatoval Furch.

(koz, čtk)