Zvučná posila v Pardubicích. Z Ottawy přichází reprezentant Smejkal

Už tak nabitý kádr hokejových Pardubic ještě rozšíří reprezentační útočník Jiří Smejkal, jenž v minulé sezoně působil v zámoří, kde si připsal i 20 zápasů za Ottawu v NHL. Sedmadvacetiletý bronzový medailista z mistrovství světa 2022 s Dynamem podepsal dlouhodobou smlouvu, o čemž dnes vicemistr Česka informoval na svých internetových stránkách.

»Od prvního momentu tu byl obrovský zájem pana Dědka i celého Dynama. Měli jsme nějaké jednání, bavili jsme se o mých a pardubických cílech. Chceme toho co nejvíce vyhrát a být úspěšní, na to se moc těším,« citoval Smejkala klubový web. »Chceme toho co nejvíce vyhrát a být úspěšní, na to se moc těším,« dodal účastník třech světových šampionátů.

Smejkal působil v minulé sezoně v zámoří. Větší část ročníku odehrál v AHL, kde v dresu Belleville Senators zapsal 22 bodů ve 47 zápasech. Při jednom z 20 startů v NHL stihl v dresu Senators zapsat premiérovou branku.

Dříve si zahrál v dresu finských celků Tappara Tampere a Pelicans Lahti, nebo švédského Oskarshamnu. V české extralize působil naposledy ve Spartě.

»Jirka je elitní česky útočník a jsme moc rádi, že si vybral právě Dynamo. Jsme přesvědčeni, že do kádru zapadne i charakterově a pomůže nám na cestě, kterou kráčíme,« dodal Petr Sýkora, sportovní ředitel Dynama.

(koz)

FOTO – hcdynamo.cz

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy