Home Zahraničí Americká pobřežní stráž objevila zbývající části batyskafu Titan a lidské ostatky

Americká pobřežní stráž objevila zbývající části batyskafu Titan a lidské ostatky

FOTO - oceangate.com

Pobřežní stráž USA objevila hluboko pod hladinou Atlantského oceánu zbytky ponorky, která implodovala na průzkumné cestě k vraku Titaniku a zabila všech pět lidí na palubě, uvedli v úterý úředníci.

Záchranná mise provedená na základě dohody s americkým námořnictvem navazovala na počáteční záchranné operace na dně oceánu ve vzdálenosti zhruba 488 metrů od Titaniku, oznámila pobřežní stráž. V úterý uvedla, že vyzvednutí a přesun zbývajících částí bylo dokončeno minulou středu a fotografie ukázala neporušenou zadní část 6,7 metru dlouhého plavidla.

Pobřežní stráž již dříve uvedla, že po nalezení pole trosek v hloubce 3800 metrů vyzvedla spolu s částmi Titanu i předpokládané lidské ostatky.

Materiál byl vyložen v nejmenovaném přístavu. Námořní vyšetřovací komise pobřežní stráže pokračuje v analýze a provádí výslechy svědků před veřejným slyšením o tragédii.

Společnost OceanGate, provozovatel plavidla, mezitím ukončila činnost. Mezi oběťmi, které při implozi zahynuly, byl i Stockton Rush, pilot ponorky a generální ředitel společnosti.

(jb)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here