Home Zahraničí Bavorská policie odhalila při kontrole vlaku z ČR koblihy s netradiční náplní

Bavorská policie odhalila při kontrole vlaku z ČR koblihy s netradiční náplní

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

Bavorská policie našla při kontrole ve vlaku z ČR koblihy, které měly místo marmeládové náplně malé sáčky s pervitinem. V souvislosti s kuriózním záchytem nyní vyšetřuje 33letého muže, který se vlakem vracel do Německa, pro podezření z porušení zákona o omamných látkách, informuje dnes deník Kölner Stadt-Anzeiger.

Policie metamfetamin, nazývaný v německy mluvících zemích Crystal Meth, odhalili v kupé, když byl vlak v hornofranckém Schirndingu. »To byla pro náš obvod premiéra – koblihy jako skrýš pro pašování jsme tu ještě neměli,« uvedla policie v tiskové zprávě.

Když policisté koblihy rozřízli, našli uvnitř sáčky s drogou, zavinuté ještě do dvou kondomů. Podrobnosti k množství nalezené drogy policie nesdělila. Podle pohraniční policie v Selbu pochází podezřelý z Norimberku. Poté, co si policie zaznamenala jeho osobní údaje, nechala ho pokračovat v cestě.

Podle německého listu policie odhaluje pašeráky drog mezi Českem a Německem opakovaně. Schirnding v okrese Wunsiedel leží bezprostředně za hranicí a na místním nádraží zastavují vlakové spoje z Česka. Policisté tu provádějí příhraniční kontroly a často nachytají pašeráky při činu. Pervitin je syntetická droga a podle německých vyšetřovacích orgánů je stále oblíbenější. Metamfetamin je mnohem nebezpečnější než například marihuana a v Německu je přísně zakázaný.

(jb, čtk)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here