Home Zahraničí Bidenovo tvrzení o covidu čelí těžké kritice

Bidenovo tvrzení o covidu čelí těžké kritice

FOTO - ČTK/AP

Americký prezident Biden nedávno v rozhovoru pro CBS oznámil, že epidemie nového koronaviru ve Spojených státech skončila. Tento jeho výrok vzbudil nesouhlas a pochybnosti amerických médií, veřejnosti i odborníků.

NBC 19. září oznámila, že epidemie nového koronaviru se stane hlavní příčinou úmrtí ve Spojených státech na dobu neurčitou, bez ohledu na to, zda epidemie »skončila«, jak to nazval Biden. Bidenův návrh »konce epidemie« je »bezohledný a nebezpečně zavádějící« pro miliony Američanů, kterým chybí preventivní prostředky. Američtí odborníci na nemoci předpovídají, že epidemie zůstane v dohledné budoucnosti jednou z deseti hlavních příčin úmrtí ve Spojených státech, bez ohledu na účinnost nových vakcín nebo léčby.

Podle zprávy amerického zpravodajského webu Capitol Hill (The Hill) se 19. září místního času shromáždili před Bílým domem někteří demonstranti s dlouhodobými příznaky covid-19 ve Spojených státech a vykřikovali, že »pandemie neskončila«. Demonstranti uvedli, že byli nemocní v důsledku »dlouhodobých příznaků covid-19, kvůli kterým nemohli normálně žít nebo se dokonce stali invalidní«. Vyzvali proto vládu, aby přijala opatření.

(pr)

Předchozí článekRuští občané nemají utíkat před mobilizací, vzkázaly pobaltské země
Další článekKonec s otrokářstvím

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here