Bild: Německé ministerstvo vnitra chce přijmout do státní správy více lidí s migrační minulostí

Šéfka německého ministerstva vnitra Nancy Featherová hodlá předložit návrh zákona, který by umožnil přijímat do státní služby více lidí s migrační minulostí a podporovat je v kariéře. Píše o tom deník Bild s odkazem na 22stránkový dokument ministerstva.

Ten obsahuje hlavní ustanovení návrhu zákona, jehož cílem je »zvýšit účast osob s migrační minulostí ve spolkové správě«. Jeho cílem je »odrážet rozmanitost společnosti« ve správních orgánech. Navrhuje zvýšit podíl osob s migračním pozadím ve státní správě.

Plánuje se, že každý inzerát na pracovní místo bude obsahovat poznámku, že žádosti o zaměstnání od těchto osob jsou »mimořádně vítány«. Německá vláda bude povinna každé čtyři roky podávat Spolkovému sněmu zprávu o zvyšování podílu osob s migrační minulostí ve státní správě, budou prováděny průzkumy mezi zaměstnanci a situace bude monitorována.

Jak poznamenává Bild, někteří odborníci již návrh zákona kritizují. Zejména odborník na státní právo Christian Hillgruber jej považuje za »neúspěšný již v zárodku«. »Potřebujeme efektivní spolkovou správu, a ne takovou, kde se po genderové proporcionalitě zavede také migrační proporcionalita,« cituje ho Bild. Podle odborníka by se při přijímání do státní služby měla zohledňovat pouze výkonnostní kritéria. Hillgruber se obává, že by mohlo dojít k »obrácené diskriminaci v neprospěch Němců bez migračního původu«, což hrozí snížením kvality veřejné správy.

(cik)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy