Home Zahraničí Bílý dům podle bývalého lékaře Obamy a Trumpa tají údaje o Bidenově...

Bílý dům podle bývalého lékaře Obamy a Trumpa tají údaje o Bidenově duševním zdraví

FOTO - pixabay

Americká administrativa tají údaje o duševním zdraví prezidenta Joea Bidena a tvrdí, že může vykonávat své povinnosti bez jakýchkoli omezení. Toto hodnocení vyslovil kongresman Ronnie Jackson, který v letech 2013-2018 působil jako ošetřující lékař amerického prezidenta.

»Většina Američanů vidí, že Bidenovo duševní zdraví se zhoršuje,« uvedl Jackson, který působil jako prezidentův osobní lékař v administrativě Baracka Obamy a Donalda Trumpa. Televize Fox News ho v sobotu citovala, že zpráva Bidenova ošetřujícího lékaře o pravidelné lékařské prohlídce amerického vůdce »neříká ani slovo« o jeho duševním stavu.

»Včerejší písemná zpráva Bidenova lékaře Kevina O’Connora jen potvrzuje, že administrativa vytrvale tají pravdu,« uvedl kongresman. Podle Jacksona zaslal »Bílému domu tři dopisy, v nichž požadoval, aby byly Bidenovy kognitivní schopnosti testovány a výsledky zveřejněny«. »Všechny byly ignorovány,« prohlásil.

Ve čtvrtek tisková kancelář Bílého domu zveřejnila zprávu ošetřujícího lékaře amerického prezidenta, který uvedl, že »Biden zůstává zdravým a energickým osmdesátiletým mužem«. O’Connor uvedl, že prezident »plně zastává všechny své povinnosti bez jakýchkoli výjimek či úlev«.

Ve čtvrtek ráno se Biden vydal do zdravotnického střediska Waltera Reeda v Marylandu u Washingtonu na pravidelnou lékařskou prohlídku. Naposledy podobnou prohlídku absolvoval v listopadu 2021.

Mluvčí Bílého domu Carine Jean-Pierreová již dříve přičítala skutečnost, že osmdesátiletému americkému lídrovi trvalo tak dlouho, než se podrobil pravidelné lékařské prohlídce, »neuvěřitelně nabitému« pracovnímu programu v posledních měsících.

(TASS)

1 KOMENTÁŘ

Comments are closed.