Britské ministerstvo omylem poslalo maily o vývoji hypersonických zbraní do Mali

Britské ministerstvo obrany omylem odeslalo e-maily obsahující tajné informace na malijské domény v souvislosti s posilováním vztahů Bamaka s Moskvou. Deník The Times uvedl, že britské vojenské ministerstvo zahájilo interní kontrolu kvůli informacím, které vyšly najevo.

Podle deníku britské ministerstvo obrany v kontaktu s kolegy z Pentagonu omylem odeslalo dopisy s doménou .ml, identifikátorem země Mali, namísto domény .mil, která se používá v korespondenci mezi americkými obrannými agenturami. Noviny upřesnily, že většina těchto dopisů neobsahovala informace, které by představovaly hrozbu pro bezpečnost Spojeného království, ale skládaly se z informací o dovolené zaměstnanců ministerstva obrany nebo ministerstva zahraničí království. Nicméně mezi omylem zaslanými dopisy byly i takové, které obsahovaly podrobný popis britského výzkumu hypersonických zbraní, dodal deník.

List Financial Times 17. července informoval, že kvůli překlepu v doméně byly do Mali omylem odeslány stovky tisíc e-mailů americké armády, z nichž některé obsahovaly citlivé informace o příslušnících služby. Pentagon uvedl, že si je situace vědom a »bere vážně neoprávněné úniky jak kontrolovaných informací o národní bezpečnosti, tak kontrolovaných neutajovaných informací«. Mluvčí americké obrany nadporučík Tim Gorman uvedl, že zprávy zaslané omylem z domény .mil do Mali jsou blokovány a odesílatel je upozorněn, aby potvrdil e-mailové adresy zamýšlených příjemců.

(TASS)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy