Home Zahraničí Budapešť je podle maďarského premiéra »trnem v oku« USA a EU

Budapešť je podle maďarského premiéra »trnem v oku« USA a EU

Viktor Orbán. FOTO - Wikimedia Commons

Budapešť nehodlá ustoupit ze svého vyhraněného postoje v hlavních politických a sociálních otázkách, i když si je vědoma toho, že na ni budou vedoucí představitelé USA a EU nadále útočit, prohlásil maďarský premiér Viktor Orbán na setkání se zákonodárci z vládnoucí strany.

Schůzka se konala za zavřenými dveřmi, ale deníku Magyar Nemzet se podařilo zjistit, co premiér řekl. Podle listu Orbán prohlásil, že »Maďarsko je trnem v oku« západních zemí, protože zůstává »nejsvobodnější zemí v Evropě«.

»Na našich hranicích je bariéra a nejsou zde žádní migranti. Naopak máme politiku přátelskou k rodinám a nikdo nevnucuje školákům genderové představy. Neposkytujeme Ukrajině zbraně a nejsme ochotni se zapojit do války,« zdůraznil premiér.

Varoval, že vedoucí představitelé EU se snaží zbavit Maďarsko jeho hospodářské, kulturní a politické suverenity tím, že bortí systém, jakým Budapešť zásobuje své obyvatele plynem, a nutí ji vpouštět desetitisíce migrantů, a také »dávat peníze Ukrajině a bez diskuse schvalovat její členství v EU, ačkoli nesplňuje žádné požadavky«. »To nedopustíme,« řekl Orbán.

Podle listu Magyar Nemzet poznamenal, že v nové politické sezóně, která právě začala, je v sázce mimořádně mnoho. Maďarský premiér zdůraznil, že země si váží své národní suverenity.

(cik, TASS)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here