Bulharský prezident vyzval k zastavení dodávek zbraní Kyjevu, hrozí globální konflikt

Probíhající vojenská pomoc Ukrajině může vyvolat globální konflikt, uvedl v rozhovoru pro rozhlasovou stanici Darik Radio bulharský prezident Rumen Radev a vyzval k zastavení dodávek zbraní Kyjevu.

»Nejvyšší hodnotou je mír a lidský život. Dodávat zbraně Kyjevu znamená, že hasíme oheň benzínem, znamená připustit, že bude mnohem více obětí,« řekl Radev, kterého citovala jeho tisková služba. Bulharský prezident upozornil, že vojenská pomoc Kyjevu znamená »souhlas s postojem«, že konflikt »musí být veden dál, dokud nebude jedna ze stran zcela poražena«, což zemi nevyhnutelně a postupně vtahuje »do globálního konfliktu a možnosti jaderného sebezničení«. Radev zdůraznil, že jeho země »by neměla posílat zbraně, aby tento konflikt rozdmýchala«.

»Mojí povinností jako prezidenta je přemýšlet a být solidární s většinou Bulharů,« řekl. »Nyní nám chybí zbraně, ale pokud nám jednoho dne budou chybět lidé, co bychom pak měli dělat?« dodal. Radev poznamenal, že vojenský konflikt je stále násilnější, rozšiřuje svůj dosah a vede k vyčerpání a globální ekonomické katastrofě, kterou již zažívají Evropané.

(TASS)

Související články

3 KOMENTÁŘŮ

  1. ” bulharský prezident Rumen Radev a vyzval k zastavení dodávek zbraní Kyjevu.”
    Bulharský prezident si zahrává. Co zabrání tajným policistům, s obušky, pouty, psy, koňmy na lidi aby ho obvinili z šíření poplašné zprávy a předvedli k výslech tak, jak to udělali s panem Ladislavem Vrábelem ?

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy