Bulharští zemědělci protestují proti dodávkám obilí z Ukrajiny

Na severu Bulharska začal ve středu třídenní celostátní protest zemědělců. Informoval o tom bulharský televizní kanál Nova television.

Protestující trvají na zastavení dodávek zemědělských produktů z Ukrajiny, především pšenice a slunečnice, jejichž nízká cena činí bulharské výrobky nekonkurenceschopnými. »Rozhodnutí protestovat bylo přijato kvůli nekontrolovanému dovozu ukrajinského obilí do Bulharska. Nízké ceny znemožňují prodej našich produktů, které leží ve skladech,« uvedl jeden z organizátorů protestu Dečko Andreinskij.

Šéf bulharského ministerstva zemědělství Javor Gečev protestujícím řekl, že problémy s dodávkami lze řešit pouze na úrovni Evropské komise. »Požadavky zemědělců vyslyšíme a navrhneme další opatření související s evropskou legislativou, protože v Bulharsku tento problém vyřešit nemůžeme. Chci, aby nás v Bruselu jasně slyšeli: státy, které jsou blízko konfliktu na Ukrajině, platí mnohem vyšší cenu, solidarita v Evropě by měla být i vůči vlastním zemědělcům. Evropa musí reagovat, doufám, že tak učiní rychle,« řekl ministr.

(jb, TASS)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy