Byl zahájen 3. Veletrh Číny a zemí střední a východní Evropy

V čínském městě Ning-po byl dnes zahájen 3. Veletrh Číny a zemí střední a východní Evropy a bude pokračovat až do 20. května. Veletrh je jednou z nejdůležitějších platforem praktické spolupráce v rámci spolupráce mezi Čínou a zeměmi střední a východní Evropy.

V současné době tento veletrh přilákal asi 3000 vystavovatelů, což je nárůst o 30 % ve srovnání s druhým ročníkem, s více než 400 středoevropskými a východoevropskými podniky. Očekává se, že počet účastníků veletrhu překročí 100 tisíc. Dnes to řekl mluvčí čínského ministerstva zahraničí Wang Wen-pin.

Wang Wen-pin uvedl, že během veletrhu bude současně probíhat několik důležitých institucionálních aktivit v rámci spolupráce mezi Čínou a zeměmi střední a východní Evropy, jako je setkání Obchodní komory Číny a zemí střední a východní Evropy a dialog o celní inspekci a karanténní spolupráci, které komplexně podpoří výměny a spolupráci mezi Čínou a zeměmi střední a východní Evropy. Čína je ochotna sdílet dividendy čínského rozvoje se zeměmi střední a východní Evropy, podporovat praktičtější úspěchy spolupráce a dosáhnout vzájemného prospěchu a výsledků výhodných pro všechny. Přejeme veletrhu úplný úspěch.

Mluvčí se vyslovil také v tom smyslu, že v posledních letech byla vitální spolupráce mezi Čínou a Uzbekistánem v oblasti snižování chudoby a dosáhla mnoha pozitivních výsledků, což se stalo hlavním vrcholem komplexní spolupráce mezi oběma zeměmi. Uzbecká vláda se rozhodla využít zkušeností Číny se snižováním chudoby v různých oblastech po celé zemi. Uzbecký prezident Šavkat Mirzijojev se zúčastní Summitu Číny a zemí Střední Asie a navštíví Čínu. Obě hlavy státu vytvoří nové plány a nasazení spolupráce v oblasti snižování chudoby, což dodá nový impulz do rozvoje záležitostí snižování chudoby v Uzbekistánu.

(pr)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy