Home Pel mel Věda a příroda Byla zahájena Světová internetová konference

Byla zahájena Světová internetová konference

FOTO - CRI

V čínském městě Wu-čen v provincii Če-ťiang byla zahájena Světová internetová konference 2022. Tento summit je prvním každoročním setkáním po založení mezinárodní organizace Světová internetová konference, kterého se online nebo offline účastní více než 2000 zástupců z více než 120 zemí a regionů.

S tématem »Společně budovat kybernetický svět a digitální budoucnost – společně budovat společenství sdílené budoucnosti v kyberprostoru« se summit zaměřuje na čtyři hlavní sektory: spolupráce a rozvoj, technologie a průmysl, humanitní vědy a společnost a správa a bezpečnost, a kromě toho se také zaměřuje na globální kybernetický prostor.
Tento summit odráží prozíravé myšlení ve všech odvětvích průmyslu o vyhlídkách na rozvoj internetu, vede trend inovací digitálních technologií a předvádí čínská řešení, čínskou moudrost a čínskou odpovědnost za podporu rozvoje a správy internetu.

»V dnešní době je digitální technologie jako vedoucí síla světové vědecké a technologické revoluce a průmyslové transformace, stále více integrována do celého procesu hospodářského a sociálního rozvoje ve všech oblastech a hluboce mění způsob výroby, životní styl a sociální správy. Vzhledem k příležitostem a výzvám, které přináší digitalizace, by mezinárodní společenství mělo posílit dialog a výměny, prohloubit praktickou spolupráci a spolupracovat na budování spravedlivějšího, otevřenějšího, začleňujícího, bezpečnějšího, stabilnějšího a živějšího kyberprostoru,« uvedl čínský prezident Si Ťin-pching k zahájení konference.

Čína je pak podle Si ochotna spolupracovat se všemi zeměmi na světě na vytvoření globální cesty digitálního rozvoje společného vytváření a sdílení digitálních zdrojů, výbuchu vitality digitální ekonomiky, přesné a efektivní digitální správy, prosperujícího rozvoje digitální kultury, silné ochrany digitální bezpečnosti a vzájemného prospěchu a výhodné digitální spolupráce, urychlit budování společenství sdílené budoucnosti v kyberprostoru a přispět moudrosti a sílu ke světovému míru a rozvoji a lidské civilizaci a pokroku.

(pr)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here