Home Zahraničí Chaj-nan Expo 2023 končí s velkou návštěvností a vyšším zájmem o čínský...

Chaj-nan Expo 2023 končí s velkou návštěvností a vyšším zájmem o čínský trh

Třetí ročník veletrhu China International Consumer Products Expo (CICPE) přilákal 14. dubna 2023 velké množství návštěvníků. FOTO - CFP

Třetí ročník veletrhu China International Consumer Products Expo (CICPE), který je označován za největší výstavu špičkových spotřebních výrobků v asijsko-pacifickém regionu, skončil ve městě Chaj-kou, hlavním městě nejjižnější čínské provincie Chaj-nan, s větší návštěvností a s více impozantními uzavřenými obchody než jeho předchozí ročníky.

Letošní ročník CICPE, nazývaný také Chaj-nan Expo, je první velkou mezinárodní výstavou, kterou Čína pořádá od zmírnění případů covid-19 a restriktivních opatření.

Podle CICPE definovala hlavní směr roku 2023 jako »rok spotřeby«, jehož cílem je vést modernizaci spotřeby pomocí inovací výrobků a posílit důvěru spotřebitelů díky lepšímu zásobování.

Podle údajů, které CICPE zveřejnil v sobotu, se veletrhu zúčastnilo více než 320 000 návštěvníků a celkem 3382 značek z 65 zemí a regionů.

Konkrétně se na mezinárodní výstavní ploše představilo 2226 značek, na domácí výstavní ploše pak 1156 značek. Počet zúčastněných značek se oproti druhému ročníku akce zvýšil o 19 procent.

Veletrhu se zúčastnilo více než 50 000 nákupčích a odborných návštěvníků z 35 zemí a regionů, což je o 25 procent více než loni, uvedl pro CMG Chuang Cchuej, zástupce generálního ředitele Hainanského úřadu pro mezinárodní ekonomický rozvoj.

»To ukazuje trend rostoucího vlivu a internacionalizace veletrhu, který představil butikovým značkám z celého světa široké obchodní vyhlídky a šanci pro světové trhy skokově vstoupit na čínský trh,« řekl Chuang.

Mezitím se v Chaj-kou konala výstava jachet spojená s veletrhem, která přilákala 225 plavidel vyrobených domácími a zahraničními loděnicemi.

Na příští ročník veletrhu CICPE se přihlásila první várka 29 organizací z oblasti módy, cestování, zdravotnických výrobků, šperků a služeb.

Ve čtvrtek uplynulo pět let od oznámení Číny o podpoře Chaj-nanu jako přístavu volného obchodu a rozvoji celého ostrova jako pilotní zóny volného obchodu.

Nesmírně ambiciózní veletrh CICPE nabízí mezinárodním vystavovatelům a návštěvníkům důležitou příležitost k hlubšímu pochopení politiky hainanského přístavu volného obchodu.

Veletrh na Chaj-nanu je začátkem řady letošních obchodních veletrhů, které jsou spojeny s neochvějným odhodláním Číny otevírat se, včetně Kantonského veletrhu v jihočínské provincii Kuang-tung.

(pr)