Čína a Austrálie podepsaly memorandum o porozumění o volném obchodu

Mluvčí čínského ministerstva obchodu Che Ja-tung na pravidelné tiskové konferenci reagoval na prohlubování hospodářské a obchodní spolupráce mezi Čínou a Austrálií tak, že Čína a Austrálie podepsaly dohodu o další podpoře provádění dohody o volném obchodu mezi Čínou a Austrálií.

V budoucnu je Čína ochotna spolupracovat s Austrálií na neustálém rozšiřování obousměrného obchodu a investic a podporovat stabilní a zdravý rozvoj hospodářských a obchodních vztahů mezi oběma zeměmi.

Che Ja-tung řekl, že Čína a Austrálie mají vzájemnou vysoce komplementární ekonomiku a jsou přirozenými společnými partnery. Vzájemně výhodná spolupráce mezi oběma zeměmi v hospodářské a obchodní oblasti odpovídá základním zájmům obou zemí a zájmům lidí obou národů.

Čína je ochotna pracovat s Austrálií, aby dobře využily společný hospodářský výbor na úrovni ministrů, společný výbor dohody o volném obchodu a další mechanismy, nadále rozšiřovat rozsah obousměrného obchodu a investic, aktivně rozšířit spolupráci v zeleném rozvoji, digitální ekonomice a v dalších oblastech při konsolidaci spolupráce v tradičních výhodných odvětvích a podpořit stabilní a zdravý rozvoj bilaterálních hospodářských a obchodních vztahů.

(pr)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy