Home Zahraničí Čína a Maďarsko rozšiřují vzájemně výhodnou spolupráci

Čína a Maďarsko rozšiřují vzájemně výhodnou spolupráci

FOTO - CGTN

Čínský státní rada a ministr zahraničí Čchin Kang v pondělí přislíbil rozšíření vzájemně výhodné spolupráce a mezilidských výměn s Maďarskem a označil Maďarsko za dobrého přítele a partnera Číny.

Čchin se tak vyjádřil při setkání s maďarským ministrem zahraničních věcí a obchodu Péterem Szijjártó Pekingu.

Čína bude i nadále rozvíjet bilaterální vztahy s Maďarskem ze strategického hlediska a z dlouhodobé perspektivy, řekl Čchin maďarskému diplomatovi.

Uvedl, že Čína je ochotna spolupracovat s Maďarskem na udržování kontaktů na vysoké úrovni, prohlubování vzájemné strategické důvěry, pevné podpoře svých klíčových zájmů a hlavních problémů a společném řešení různých rizik a výzev.

Maďarsko je čestnou hostující zemí třetího ročníku veletrhu Expo Čína-střední a východní Evropa (CEEC) v Ning-po ve východočínské provincii Če-ťiang.

Čchin uvedl, že účast delegace vedené Szijjartem na slavnostním zahájení výstavy plně odráží podporu Maďarska spolupráci mezi Čínou a zeměmi SVE a význam, který Maďarsko přikládá čínsko-maďarským vztahům.

Čchin rovněž vyjádřil naději, že Evropská unie (EU) dokáže zaujmout objektivní a správný postoj k Číně a bude i nadále vůči Číně uplatňovat proaktivní a pragmatickou politiku.

Szijjártó uvítal prohlubování maďarsko-čínských vztahů na všech frontách v průběhu let. Maďarsko vnímá Čínu jako strategického partnera pro spolupráci, který sdílí důležité rozvojové příležitosti, uvedl a dodal, že jeho země vítá investice z Číny a je proti odtržení od Číny.

Maďarsko by rádo podpořilo praktickou spolupráci s Čínou na všech frontách a bude rozhodně podporovat rozvoj spolupráce mezi Čínou a zeměmi ES a vztahů mezi EU a Čínou, řekl Szijjartó.

Oba ministři si rovněž vyměnili podrobné názory na otázky včetně ukrajinské krize.

(pr)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here