Home Zahraničí Čína rozšíří možnosti využití 5G a podpoří výzkum a vývoj 6G

Čína rozšíří možnosti využití 5G a podpoří výzkum a vývoj 6G

Lékař radí pacientovi v okrese Lung-li prostřednictvím platformy 5G+ pro vzdálenou lékařskou péči v lidové nemocnici provincie Kuej-čou v Kuej-jangu, hlavním městě jihozápadní čínské provincie Kuej-čou, 25. května 2023. FOTO - Xinhua/Tao Liang

Čína urychlí výstavbu virtuálních privátních sítí v odvětví 5G a rozšíří aplikační scénáře 5G v zemi, uvedl v neděli ministr průmyslu a informačních technologií Ťin Čuang-lung.

Čína zlepší pokrytí vysoce kvalitními sítěmi, jako jsou 5G a gigabitové optické sítě, prostřednictvím neustálé optimalizace uspořádání infrastruktury a vybuduje řadu 5G továren, uvedl Ťin na zahajovacím fóru 31. PT Expo China v Pekingu.

Kche Žuej-wen, předseda představenstva společnosti China Telecom, uvedl, že společnost buduje plně optickou síť, přičemž gigabitové optické sítě nyní pokrývají více než 300 měst.

China Mobile, další telekomunikační gigant v Číně, uvedl, že pro 5G vytvořil téměř 200 mezinárodních standardů a požádal o více než 4100 patentů.

Podle China Tower učinila společnost více než 200 000 komunikačních věží telefonních operátorů chytřejšími tím, že je vybavila 5G a umělou inteligencí.

Ťin rovněž uvedl, že Čína se zaměřuje na internet nové generace a další hraniční oblasti a komplexně rozvíjí výzkum a vývoj komunikačních technologií šesté generace (6G).

Země podle něj usnadní rozvoj nových typů zařízení informační infrastruktury, urychlí využívání informačních technologií a prohloubí integrované aplikace průmyslového internetu.

Podle Ťina bude urychlena podpora nově vznikajících odvětví a zároveň bude neustále vyvíjeno úsilí o zvyšování výhod země v celém průmyslovém řetězci v odvětvích mobilní a optické komunikace.

(Xinhua)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here