Čína vydala zprávu o kybernetických útocích americké CIA na jiné země

Čína ve čtvrtek zveřejnila vyšetřovací zprávu, která odhaluje »impérium hackerů« Ústřední zpravodajské služby (CIA) Spojených států, jedné z hlavních zpravodajských agentur federální vlády země.

Po dlouhou dobu CIA tajně organizovala »mírovou evoluci« a »barevné revoluce« po celém světě a nepřetržitě prováděla špionážní činnost, uvádí se ve společné zprávě čínského Národního centra pro reakci na počítačové viry a pekingské společnosti 360 zabývající se internetovou bezpečností.

Zpráva zveřejnila důležité podrobnosti o zbraních, které CIA používá ke kybernetickým útokům, a podrobnosti o konkrétních případech kybernetické bezpečnosti, které se odehrávají v Číně a dalších zemích.

Podle zprávy se CIA podílela na svržení nebo pokusu o svržení více než 50 legálních vlád jiných zemí, ačkoli přiznala účast pouze v sedmi případech, což způsobilo v příslušných zemích zmatek.

Hegemonie v kyberprostoru

V roce 2020 společnost 360 objevila neznámou organizaci pro kybernetické útoky, která provedla řadu kybernetických útoků směrem k Číně a dalším zemím s využitím kybernetických nástrojů souvisejících s »Vault 7« – sérií dokumentů, které v roce 2017 začal zveřejňovat server WikiLeaks, aby odhalil aktivity a schopnosti CIA v oblasti elektronického sledování a kybernetické války.

Tyto kybernetické útoky lze vysledovat již od roku 2011 a pokračují dodnes. Cíle těchto špionážních akcí se rozšiřují na oblasti, jako je klíčová informační infrastruktura zemí, letecký a kosmický sektor, vědecko-výzkumné ústavy, ropný průmysl a technologické společnosti, ale i vládní agentury.

CIA má složité vnitřní fungování. Podle WikiLeaks bylo ke konci roku 2016 v hackerské divizi CIA – Centru pro kybernetické zpravodajství – již více než 5 000 hackerů, kteří vyrobili více než tisíc hackerských systémů, trojských koní, virů a dalšího »zbraňového« malwaru.

Čína vydala zprávu o kybernetických útocích americké CIA na jiné země

Yuyuan Tantian, účet na sociálních sítích spojený s China Media Group, komentoval, že složitost organizační struktury umožňuje CIA přizpůsobit různé nástroje ke krádeži informací. 

Agentura například prozradila tajemství uživatelů prostřednictvím chytrých televizorů pomocí své sady útočných nástrojů Weeping Angel, kterou vyvinula pobočka Embedded Devices Branch. Tento toolkit dokáže televizory »přimět«, aby předstíraly, že jsou vypnuté, ale ve skutečnosti stále odposlouchávají.

Zpráva rovněž uvádí, že čínský technický tým získal vzorek nástroje pro odposlech informací, který používá výhradně americká Národní bezpečnostní agentura (NSA), což naznačuje, že CIA a NSA mohou společně útočit na stejný cíl, vzájemně sdílet útočné zbraně nebo si poskytovat technologickou či personální pomoc.

Podle zprávy CIA od roku 2015 masivně využívá zranitelnosti nultého dne při svých globálních kybernetických útocích a vytváří »zombie botnety« a »odrazové můstky« po celém světě k útokům na síťové servery, síťové terminály, ústředny a směrovače, jakož i na obrovské množství průmyslových řídicích zařízení.

Při společném vyšetřování tým zachytil množství škodlivého softwaru, jako jsou trojské programy a pluginy související se CIA. Všechny kybernetické útočné zbraně byly přísně standardizovány, zpracovány a prošly profesionálním softwarovým inženýrským řízením a pouze CIA tyto standardy a specifikace při vývoji kybernetických útočných zbraní dodržuje.

Vyšetřování rovněž zjistilo, že kybernetické útoky CIA pokrývají všechny sítě, což agentuře umožňuje kdykoli snadno ukrást citlivá data jiných zemí.

(pr)

Související články

2 KOMENTÁŘŮ

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy