Čínská centrální banka snižuje střednědobé úvěrové sazby

Čínská centrální banka ve čtvrtek snížila úrokovou sazbu u jednoleté střednědobé zápůjční facility (MLF) z 2,75 % na 2,65 % v rámci snahy o posílení proticyklického přizpůsobení a stabilizaci tržních očekávání.

Čínská lidová banka (PBOC) uvedla, že prostřednictvím jednoletých MLF s úrokovou sazbou 2,65 procenta dodala na trh 237 miliard jüanů (33,15 miliardy amerických dolarů).

Cílem tohoto kroku je podle centrální banky udržet přiměřenou a dostatečnou likviditu v bankovním systému, aby plně uspokojil potřeby finančních institucí.

Nástroj MLF pomáhá komerčním a pojistným bankám udržovat likviditu tím, že jim umožňuje půjčit si od centrální banky cenné papíry jako zajištění.

Toto snížení povede ke snížení úvěrových sazeb, povzbudí poptávku po úvěrech a podpoří spotřebu a investice, uvedl Wang Čching, analytik společnosti Golden Credit Rating.

Začátkem tohoto týdne PBOC snížila sedmidenní reverzní repo sazbu ze 2 % na 1,9 % a oznámila snížení úrokových sazeb u své pevné zápůjční facility, přičemž úroková sazba pro jednodenní zápůjčky klesla o 10 bazických bodů na 2,75 %.

Podle tržních analytiků se očekává, že tyto měnové kroky podpoří hospodářský růst, zvýší důvěru trhu a dlouhodobě stabilizují směnný kurz RMB.

(Xinhua)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy