Home Zahraničí Čínská ekonomika si ve druhém pololetí udrží stabilní, pozitivní trend

Čínská ekonomika si ve druhém pololetí udrží stabilní, pozitivní trend

Na snímku z 1. března 2023 je zachycena inteligentní výrobní základna společnosti Great Wall Motors (GWM) v okrese Jung-čchüan ve městě Čchung-čching na jihozápadě Číny. FOTO - Xinhua/Huang Wei

Čínská ekonomika si ve druhé polovině (H2) letošního roku udrží stabilní a pozitivní trend po trvalém oživení zaznamenaném v období leden-červen, uvedl v pátek jeden z oficiálních představitelů.

Během tiskové konference Jüan Ta z Národní komise pro rozvoj a reformy zdůraznil pozitivní změny v různých ekonomických ukazatelích za červenec, jako je rychlejší růst výroby elektřiny, zlepšující se očekávání trhu a dvouměsíční nárůst nákupního indexu zpracovatelského průmyslu.

Podle Jüana Da bude kombinace vládních opatření, která nadále nabývají účinnosti, podporovat zlepšování ekonomické situace.

Čína v letošním roce podnikla důležité kroky k rozšíření a posílení příznivých opatření pro podniky. Tato opatření sahají od poskytování daňových úlev pro malé podniky až po osvobození od daně z nákupu vozidel na nové energie, čímž vytvářejí stabilní politické prostředí a posilují důvěru podnikatelů.

Byla také zavedena řada nových opatření, včetně finanční podpory pro technologické firmy, pobídek pro automobilovou a elektronickou spotřebu a opatření na podporu soukromého sektoru.

V reakci na vývoj ekonomiky ve druhém čtvrtletí byla včas uvedena v platnost nová vlna opatření, která mají poskytnout silnou politickou podporu pokračujícímu hospodářskému oživení, uvedl Jüan.

Tato opatření podle Jüana zahrnují snížení úrokových sazeb, stimulaci spotřeby, renovaci urbanistických osad ve městech a rozšíření emise produktů realitních investičních trustů v sektoru infrastruktury.

(Xinhua)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here