Home Pel mel Věda a příroda Čínské technologické společnosti se vracejí na přední světový veletrh audiovizuální techniky v...

Čínské technologické společnosti se vracejí na přední světový veletrh audiovizuální techniky v Barceloně  

Muž zkouší zařízení pro virtuální realitu na 18. Mezinárodním veletrhu kulturního průmyslu v Šen-čenu v jihočínské provincii Kuang-tung 29. prosince 2022. FOTO - Xinhua/Mao Siqian

Po tříleté absenci způsobené pandemií covid-19 čínské technologické společnosti uvítaly možnost opět se zúčastnit Integrated Systems Europe (ISE), přední světové výstavy integrace audiovizuálních (AV) systémů, která se konala od 31. ledna do 3. února v Barceloně.

Akce přilákala více než 1000 vystavovatelů a odhadem 52 000 návštěvníků z celého světa, což je o 10 000 více než loni. Vystavovatelé představili nejnovější technologické inovace v oblasti AV, jako jsou 8K LED obrazovky, virtuální realita, digitální imerze a 3D videoprojekce.

»Nepředstavovala jsem si, že sem přijde tolik lidí,« řekla agentuře Xinhua Lesley Dongová, marketingová manažerka společnosti Ledman, předního výrobce LED displejů se sídlem v jihočínské provincii Kuang-tung. »Máme spoustu zákazníků a nemůžeme se dočkat, až budeme moci prezentovat naše výrobky,« dodala.

Moderátoři prezentují čínský audiovizuální obsah na slavnostním uvedení čínské audiovizuální značky »China Zone« v brazilském Riu de Janeiru 8. července 2022. FOTO – Xinhua/Wang Tiancong

Lesley uvedla, že její společnost se veletrhu zúčastnila, protože »si myslíme, že výstava, jako je tato, je nejlepší způsob, jak navázat kontakty a mluvit tváří v tvář s našimi zákazníky«, a zároveň ušetřit »čas a energii« strávenou nad e-maily a telefonáty.

Felix Wang, manažer společnosti Micron, která se zabývá výrobou dotykových obrazovek a sídlí v Šen-čenu v provincii Kuang-tung, souhlasil. »Rádi jezdíme do zahraničí na významné akce, abychom se pochlubili našimi výrobky a představili se zahraničním zákazníkům,« uvedl.

Podle ISE se letos veletrhu zúčastnilo více než sto čínských společností a více než 30 čínských firem mělo prezentační stánky.

»Zaměřujeme se na export. Proto musíme jezdit na zahraniční výstavy,« řekl agentuře Xinhua Sawyer Xu, generální ředitel společnosti Besdled ze Šen-čenu, která vyrábí špičkové LED obrazovky. »Věřím, že příští rok bude stále více čínských výrobců cestovat za obchodem do celého světa,« dodal.

Návštěvníci zkoušejí zařízení pro virtuální realitu (VR) na výstavní ploše Inteligentní průmysl a informační technologie na pátém ročníku čínského mezinárodního veletrhu CIIE (China International Import Expo) ve východočínské Šanghaji, 7. listopadu 2022. FOTO – Xinhua/Hou Jun

Podle ISE tvoří čínské firmy obvykle 15 procent všech vystavovatelů LED obrazovek, letošního veletrhu se zúčastnila polovina z tohoto počtu. Mnoho čínských společností již potvrdilo svou účast na příštím ročníku veletrhu. »V našem odvětví vidíme tolik inovací, které přicházejí z Číny – microLED, transparentní LED. Obvykle je tato hala plná čínských společností, které předvádějí různá LED řešení pro digitální nástěnky a digitální venkovní reklamu,« řekl Mike Blackman, výkonný ředitel ISE, agentuře Xinhua. »Víme, že se příští rok vrátí, a už se s námi spojili,« dodal.

»Čínské technologické společnosti jsou na asijském audiovizuálním trhu ‚velmi důležité‘,« řekl Blackman. Jeho organizace odhaduje, že rostoucí celosvětový trh s audiovizuální technikou má již nyní hodnotu 260 miliard eur (283 miliard amerických dolarů) ročně.

(Xinhua)