Home Pel mel Kultura Čínský dokumentární festival sklidil v centrále UNESCO úspěch

Čínský dokumentární festival sklidil v centrále UNESCO úspěch

FOTO - CRI

Čínská mediální organizace China Media Group (CMG) a Stálá mise Číny při UNESCO v centrále UNESCO uspořádaly Čínský dokumentární festival, aby propagovaly koncept iniciativy společenství lidského osudu a příběh čínské cesty k modernizaci prostřednictvím videa. Je to také poprvé, co Čínský dokumentární festival přinesl více než padesát filmů mezinárodním organizacím.

Šen Chaj-siung (na snímku), vedoucí CMG ve svém projevu uvedl, že v roce 2014 čínský prezident Si Ťin-pching při projevu v sídle UNESCO, poukázal na to, že »bychom měli hledat moudrost od různých civilizací, čerpat z nich výživu, poskytovat lidem duchovní podporu a útěchu a společně pracovat na řešení různých výzev, kterým čelí lidstvo«. Očekávání vzájemné důvěry, jednoty a mírového rozvoje je tak společnou touhou lidí celého světa a původním záměrem CMG uspořádat Čínský dokumentární festival. »CMG bude spolupracovat s přáteli doma i v zahraničí, abychom s obrázky jako odkazem úzce propojili společenství lidského osudu, dodali více důvěry a síly této planetě a společně pracovali na lepší budoucnosti lidstva!« uvedl Chaj-siung.

Již 21. června byla v Pekingu zahájena první globální výstavní aktivita v rámci Čínského dokumentárního festivalu společně organizovaná CMG a Ministerstvem kultury a cestovního ruchu. Během posledních pěti měsíců se 102 médií a zahraničních institucí ze šedesáti zemí po celém světě aktivně zúčastnily výstavy. S cílem efektivně propagovat ducha dvacátého národního sjezdu KS Číny v mezinárodním mínění a živě šířit čínskou moudrost a čínské plány na novou cestu do okolního světa, se od konce října konalo téměř deset akcí, včetně africké výstavní sezóny, poslední skupinové fotosezóny, videální sezóny SCO a mexické výstavní sezóny.

Celosvětová výstava Čínského dokumentárního festivalu bude trvat až do konce 2022. V průběhu roku 2023 zahájí CMG nové kolo globálních výstavních aktivit.

(pr)