Home Zahraničí Čínský premiér se setkal s podnikateli z domova i ze zahraničí

Čínský premiér se setkal s podnikateli z domova i ze zahraničí

Čínský premiér Li Čchiang se setkal s čínskými a zahraničními podnikateli, kteří se účastní výroční konference Boao Forum for Asia 2023 v Boao v jihočínské provincii Chaj-nan, 30. března 2023. FOTO - Xinhua/Huang Jingwen

Čínský premiér Li Čchiang se ve čtvrtek setkal s čínskými a zahraničními představiteli podnikatelské sféry, kteří se účastní výroční konference Boao Forum for Asia 2023 v Boao v jihočínské provincii Chaj-nan.

Poté, co si vyslechl projevy jednotlivých představitelů, jim premiér vyjádřil uznání za jejich zájem o rozvoj Číny a jeho podporu, jakož i za jejich pozitivní přínos.

Všechny typy podniků, včetně podniků se zahraničním kapitálem, byly svědky rychlého hospodářského růstu Číny a dlouhodobé sociální stability a přispěly k nim, uvedl Li.

Li vyslovil naději, že všichni podnikatelé budou hrát vůdčí roli při posilování důvěry a zlepšování vyhlídek. Je třeba poznamenat, že navzdory současným obtížím se historický trend ekonomické globalizace nezmění, zdravé základy čínského hospodářského rozvoje se nezmění, obecný směr reforem a otevírání se nezmění a výjimečné silné stránky obrovského čínského trhu a kompletního průmyslového systému se nezmění, řekl.

Li prohlásil, že stálý pokrok čínské modernizace přinese zemím po celém světě více obchodních příležitostí a rozvojových dividend a vnese do světové ekonomiky velkou jistotu.

Podle něj bude čínská vláda i nadále vytvářet lepší prostředí a služby pro rozvoj jednotlivých podniků. Čína bude i nadále udržovat poměrně stabilní makropolitiku, vyvíjet větší iniciativu pro sladění mezinárodních hospodářských a obchodních pravidel na vysoké úrovni a podporovat prvotřídní podnikatelské prostředí, které je orientováno na potřeby trhu, je založeno na zákonech a je internacionální.

Čína vždy přikládala velký význam přilákání a využívání zahraničních investic, uvedl Li a dodal, že Čína dále usnadní přístup na trh, rozšíří globálně orientovanou síť zón volného obchodu s vysokým standardem a dosáhne výrazného pokroku při podpoře vysoce kvalitního rozvoje iniciativy Pásmo a stezka.

»Investovat do Číny znamená vybrat si lepší budoucnost,« řekl Li.

Zástupci podnikatelské sféry uvedli, že od 20. celostátního sjezdu Komunistické strany Číny až po letošní výroční „dvě zasedání“ je svět svědkem odhodlání čínské vlády pokročit v otevírání se na vysoké úrovni a ve vědeckých a technologických inovacích v zemi a vybudovat tržně orientované, na zákonech založené a internacionalizované podnikatelské prostředí.

Dodali, že jsou ochotni se důsledně podílet na podpoře vysoce kvalitního rozvoje Číny, zvýšit investice v Číně, posílit spolupráci s Čínou v mnoha oblastech a zůstat oddáni svému dlouhodobému rozvoji v Číně.

(Xinhua)