Home Zahraničí Čínský velvyslanec vyzval všechny strany v Radě OSN pro lidská práva, aby...

Čínský velvyslanec vyzval všechny strany v Radě OSN pro lidská práva, aby spolupracovaly

Velvyslanec čínského stálého zastupitelství v OSN v Ženevě a v dalších mezinárodních organizacích ve Švýcarsku Čchen Sü přednesl 13. září projev zaměřený na 2. téma na debatě při 54. zasedání Rady OSN pro lidská práva a vyzval různé strany, aby spolupracovaly na podporu a ochranu lidských práv a vnesly pozitivní energii do světových záležitostí lidských práv.

Čchen Sü poukázal na to, že je společným cílem i společným posláním zajistit, aby mír a rozvoj byly přínosem pro každého v každé zemi a aby byla realizována všechna lidská práva, včetně ekonomických, sociálních a kulturních práv pro každého. Všechny strany by měly využít příležitosti 75. výročí Všeobecné deklarace lidských práv a 30. výročí Vídeňské deklarace a akčního programu k připomenutí těchto událostí a ke společné práci na prosazování a ochraně lidských práv.

Čchen Sü zdůraznil, že Čína se drží cesty rozvoje lidských práv, která odpovídá jejím národním podmínkám. Poprvé v historii byla zcela vymýcena chudoba. Záležitosti lidských práv dosáhly velkého pokroku a práva a zájmy lidí všech etnických skupin jsou plně chráněny. Zákon o národní bezpečnosti pro Hongkong zahájil významný přechod od chaosu ke správě v Hongkongu a položil základy pro pokračující prosperitu zvláštní administrativní oblasti Hongkong. Čína nepřijímá žádná obvinění založená na nepravdivých informacích a je ochotna spolupracovat s ostatními zeměmi na základě vzájemného respektu a rovného zacházení, aby vnesla pozitivní energii do zdravého rozvoje světových záležitostí lidských práv.

(pr)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here