Home Zahraničí Čínský zástupce v OSN informoval o úspěších Číny v rozvoji lidských práv

Čínský zástupce v OSN informoval o úspěších Číny v rozvoji lidských práv

ILUSTRAČNO FOTO - pixabay

Zástupce čínské stálé kanceláře v OSN v Ženevě a v dalších mezinárodních organizacích ve Švýcarsku Čchen Sü přednesl 20. června místního času projev na 53. Shromáždění Rady pro lidská práva OSN.

Čchen Süuvedl, že nyní jsou v oblasti mezinárodních lidských práv vážné výzvy a stojí za zamyšlení všech stran, jak podporovat zdravý rozvoj mezinárodních věcí lidských práv, jak řešit politizaci a instrumentalizaci otázek lidských práv a další otázky. Informoval dále o úspěších Číny v rozvoji lidských práv. Sdělil, že Čína vždy dodržuje nadřazenost lidu a sleduje cestu rozvoje lidských práv, která vyhovuje jejím vlastním národním podmínkám. Dnes se ekonomika v Sin-ťiang, Tibetu a Hongkongu neustále rozvíjí, jejich společenství je harmonické a stabilní a dosáhly bezprecedentních úspěchů v rozvoji lidských práv.

Čchen Süpoukázal na to, že u příležitosti 75. výročí schválení Všeobecné deklarace lidských práv je Čína ochotna spolupracovat s dalšími zeměmi a s Úřadem OSN pro lidská práva na vnášení pozitivní energie pro podporu zdravého rozvoje světových záležitostí v oblasti lidských práv.

(pr)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here