Home Zahraničí Čínští vůdci zdůraznili na každoročním legislativním zasedání hospodářský růst a živobytí lidí

Čínští vůdci zdůraznili na každoročním legislativním zasedání hospodářský růst a živobytí lidí

FOTO - CRI

Čínští vůdci v neděli na každoročním národním legislativním zasedání zdůraznili hospodářský růst, živobytí lidí a zlepšování systému dohledu.

Li Qiang (Li Čchiang), Zhao Leji (Čao Le-ťi), Wang Huning (Wang Chu-ning) a Li Xi (Li Si), všichni členové Stálého výboru Politbyra ÚV KS Číny a vicepremiér Han Zheng (Chan Čeng) to řekli během skupinových jednání na prvním zasedání 14. Všečínského shromáždění lidových zástupců (VSLZ).

Li Qiang zdůraznil potřebu stabilizovat růst, zaměstnanost a ceny zboží, aby se podpořilo celkové zlepšení ekonomického provozu. Rovněž naléhal na prohloubení reformy a otevírání se, aby se vytvořilo tržní mezinárodní podnikatelské prostředí založené na právním státu.

Zhao Leji, poznamenal, že zástupci VSLZ jsou součástí orgánu státní moci, uvedl, že zástupci by měli věrně zastupovat zájmy a vůli lidí a účastnit se výkonu státní moci v souladu se zákonem.

Wang naléhal na konsolidaci a rozšíření úspěchů ve zmírňování chudoby v rámci úsilí o podporu revitalizace venkova.

Wang Huning a Han Zheng požadovali účinnou ochranu a zlepšování živobytí lidí. Je důležité aplikovat filozofii rozvoje zaměřeného na lidi a dosáhnout solidního pokroku při podpoře společné prosperity, dodal Han.

Li Xi uvedl, že disciplinární inspekce a orgány dohledu musí věrně plnit povinnosti, které stanovuje ústava strany a ústava státu, aby prostřednictvím řádného systému dohledu podporovaly modernizaci vnitrostátních systémů správy a schopnosti správy, a poskytly silnou záruku pro modernizaci v čínském stylu.

(pr)