Home Zahraničí Čínští výrobci stavební techniky zvyšují úsilí o expanzi na zahraniční trhy

Čínští výrobci stavební techniky zvyšují úsilí o expanzi na zahraniční trhy

Lidé si prohlížejí exponáty čínské společnosti Liugong Machinery na veletrhu CONEXPO-CON/AGG 2023 v Las Vegas ve Spojených státech 14. března 2023 FOTO – Xinhua/Zeng Hui

Přední čínští producenti stavebních strojů zvyšují své úsilí o rozvoj na mezinárodním trhu, přičemž jednou z jejich priorit je americký trh, jak uvedli zástupci tohoto odvětví přítomní na největším severoamerickém stavebním veletrhu, který byl zahájen v úterý.

Týdenního veletrhu CONEXPO-CON/AGG se zúčastnilo více než 150 čínských vystavovatelů, což představuje přibližně 10 % z celkového počtu.

Rovnou do světa

Ačkoli čínští výrobci stavebních strojů v posledních několika desetiletích dosáhli na zahraničních trzích úspěchů, rekordní vývoz v posledních dvou letech a slábnoucí dopady pandemie podněcují čínské firmy k novému úsilí o prosazení se na globálních trzích.

Podle viceprezidenta Čínské obchodní komory pro dovoz a vývoz strojů a elektronických výrobků Š‘-jong-čchunga se vývoz čínských stavebních zařízení v roce 2020 snížil o 13,7 %, ale v roce 2021 vyskočil o 62,2 % na 34 miliard amerických dolarů a v roce 2022 o 30,4 % na 44,3 miliardy dolarů.

V letech 2021 a 2022 dosáhl tento údaj rekordních hodnot a v roce 2023 bude i přes pomalejší tempo dále růst, uvedl Š‘ pro agenturu Xinhua.

Návštěvník testuje výrobek čínské společnosti Sany Group na veletrhu CONEXPO-CON/AGG 2023 v Las Vegas ve Spojených státech 14. března 2023 FOTO – Xinhua/Zeng Hui


Čínská stavební technika má na světovém trhu poměrně vysoký podíl a získala si uznání mezinárodních zákazníků, uvedl Bruce Liou, asistent generálního ředitele společnosti Zoomlion International.

»Doufáme, že se nám podaří zrychlit tempo pronikání na světový trh a dále jej rozšířit prostřednictvím vysoce kvalitních výrobků,« řekl ve středu agentuře Xinhua.

Podle Lioua Čchüana, generálního ředitele společnosti XCMG America, chce čínský silný subjekt Xuzhou Construction Machinery Group (XCMG) zvýšit svůj podíl na mezinárodním obchodu ze současných 30 % na 50 %.

»Jsme velmi optimističtí ohledně zámořských trhů, zejména špičkových trhů v Evropě a Americe, které jsou naší prioritou pro budoucí obchodní expanzi,« řekl Liou Čchüan v úterním rozhovoru pro agenturu Xinhua.

Kromě toho bude společnost XCMG v letech 2023 a 2024 usilovat o začlenění svých výrobních, tržních a informačních aktivit v Severní a Jižní Americe, uvedl generální ředitel.

Firma pozvala své dealery v Severní i Jižní Americe, aby se veletrhu zúčastnili, a učinila tak první krok k integraci svého podnikání v Americe, dodal Liou Čchüan.

Ačkoli průmysl stavebních zařízení v posledních několika letech není na vzestupu, společnost Liugong dosáhla pozoruhodných výsledků zejména na mezinárodním trhu, jak uvedl Nocle Peng, manažer brandingu a marketingu v obchodním centru pro zahraničí společnosti Guangxi Liugong Machinery Co., Ltd.

Společnost Liugong má více než 30 % zakázek na mezinárodních trzích a montážní závody v Brazílii, Polsku a Indii.

Čínský výrobce pneumatik Zhongce Rubber Group hodlá aktivně rozšiřovat svůj zahraniční trh s pomocí inovací v oblasti návrhu a výroby pneumatik, uvedl Tcheng Šan, obchodní manažer pobočky Hangzhou Yonggu společnosti Zhongce Rubber Group, a dodal, že výstava umožňuje osobní jednání s více globálními zákazníky z Jižní Ameriky a Evropy.

Návštěvník testuje výrobek čínské společnosti Sany Group na veletrhu CONEXPO-CON/AGG 2023 v Las Vegas ve Spojených státech 14. března 2023 FOTO – Xinhua/Zeng Hui

Americký trh jako zdroj růstu

Podle zasvěcených osob přikládají velcí hráči z Číny americkému trhu velký význam a snaží se rozšířit své aktivity, aby si vybudovali nový prostor pro růst.

Skupina Sany Group, která založila dceřinou společnost v USA již v roce 2016, pokračuje v rozšiřování svého výrobního týmu, sítě prodejců a investic v Americe.

Podle Gabriela Weisse, ředitele pro marketing a digitalizaci společnosti Sany America, se počet prodejců společnosti Sany America zvýšil na 56 (před třemi lety jich bylo 40) a v závodě společnosti Sany America v Peachtree City ve státě Georgia pracuje více než 200 zaměstnanců (na začátku roku 2020 jich bylo přibližně 80).

»Dosáhli jsme vynikajících úspěchů při získávání nových prodejců, rozšiřování naší sítě a rozšiřování jejich podnikání, stejně jako podnikání společnosti Sany America,« řekl Weiss ve středu agentuře Xinhua.

Společnost XCMG s více než 30letou historií ve Spojených státech vybudovala šest servisních center a center náhradních dílů a rozvinula více než 20 obchodních zastoupení po celé zemi. V roce 2014 založila institut pro výzkum amerického trhu a najala místní techniky, kteří navrhují výrobky pro severoamerický trh.

»Spojené státy jsou pro společnost XCMG největším zahraničním trhem stavebních strojů a americkému trhu přikládáme velký význam,« uvedl Liou Čchüan a dodal, že firma uvažuje o výstavbě nového závodu v Atlantě ve státě Georgia, který by měl být postaven v několika fázích a jehož kapacita by měla činit přibližně 2000 až 3000 strojů ročně.

Podle Liou Čchüana jsou čínští výrobci techniky na americkém trhu konkurenceschopní, ačkoli na něm působí téměř všechny značky v oboru. Základem je dodávat spolehlivé výrobky, včasný servis a náhradní díly a také informace jako službu.

Největší silnou stránkou XCMG je nyní dostupnost výrobků s velmi dobrým dodavatelským řetězcem a cenová hladina, která je pro zákazníky dostupná, řekl Loren Fehr, prodejce XCMG v Denveru v Coloradu.

Fehr vidí ve stavebnictví se stále se rozšiřující infrastrukturou velký prostor pro růst a expanzi.
Veletrh nabízí solidní příležitost, jak podpořit angažovanost na americkém trhu, jelikož pandemie měla v posledních několika letech negativní dopad na aktivity, řekl Bruce Liu.


Společnost Zoomlion podle něj plánuje rozšířit své působení ve Spojených státech, včetně vybudování místního týmu a zavedení dalších produktových řad.

»Doufáme, že se operace společnosti Zoomlion v Severní Americe stanou důležitým místem pro kvalitní a udržitelný rozvoj,« protože společnost Zoomlion vytvořila v Severní Americe od roku 2008 spolehlivé systémy logistiky a dodávek dílů, řekl Bruce Liou.

(Xinhua)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here