Home Zahraničí Co lze očekávat od nadcházejícího mezinárodního veletrhu China International Import Expo?

Co lze očekávat od nadcházejícího mezinárodního veletrhu China International Import Expo?

Kamion s exponáty 6. mezinárodního veletrhu China International Import Expo (CIIE) z Nového Zélandu a oblastí jižního Pacifiku při příjezdu do logistického centra Cosco v Šanghaji ve východní Číně 17. října 2023. FOTO - Xinhua/Fang Zhe

Šestý ročník čínského mezinárodního veletrhu dovozu (CIIE) byl dobře připraven a poskytne více tržních, investičních a růstových příležitostí a vytvoří podmínky spolupráce pro společný rozvoj, uvedl v pondělí náměstek ministra obchodu.

Výstava, která je naplánována na 5. až 10. listopadu v Šanghaji, je výkladní skříní nového paradigmatu rozvoje Číny, platformou pro otevření se vysokým standardům a je veřejným přínosem pro celý svět, uvedl na tiskové konferenci náměstek ministra obchodu Šeng Čchi-pching.

Zde je přehled toho, co lze od letošního veletrhu očekávat:

CIIE jako první veletrh na světě s tematikou dovozu na národní úrovni vytvořil mezinárodní platformu pro zahraniční nákupy, podporu investic, vzájemné mezilidské vztahy a otevřenou spolupráci a získal si velké uznání všech zúčastněných stran, uvedl Šeng.

Očekává se, že šestý ročník veletrhu CIIE přitáhne hosty ze 154 zemí, regionů a mezinárodních organizací, prohlásil Šeng a dodal, že se na akci zaregistrovalo více než 3400 vystavovatelů a 394 000 návštěvníků z řad odborné veřejnosti, což představuje naprostý návrat na úroveň před pandemií.

Účast na národní výstavě potvrdilo celkem 69 zemí a tři mezinárodní organizace, z toho 11 zemí se zúčastní výstavy poprvé a 34 zemí bude poprvé vystavovat.

Výstavní plocha veletrhu bude činit přibližně 367 000 metrů čtverečních a veletrhu se chystá zúčastnit 289 společností z žebříčku Global Fortune 500 a předních podniků v oboru, což v obou případech překračuje předchozí hodnoty, uvedl Šeng.

V současné době se na účast na šestém ročníku CIIE připravuje více než 1500 podniků z partnerských zemí Pásma a stezky, jejichž výstavní plocha činí téměř 80 000 metrů čtverečních, což je o 30 % více než v loňském roce.

Na letošním ročníku CIIE bude představena řada nových produktů v oblastech výroby špičkových zařízení, ochrany životního prostředí a biotechnologií, zatímco prostřednictvím veletrhu vstoupí na čínský trh exotické zemědělské produkty, jako je žluté dračí ovoce z Ekvádoru a ananasy z Beninu, uvedl.

Na předchozích pěti výstavách byly uzavřeny předběžné dohody v hodnotě zhruba 350 miliard amerických dolarů, což přispělo ke stabilizaci zahraničního obchodu a investic, prohlásil Šeng a dodal, že ve snaze přilákat zahraniční investice budou zorganizovány obchodní cesty 322 vystavovatelů CIIE do Číny.

Na letošním Mezinárodním ekonomickém fóru v Chung-čchiao, které je důležitou součástí CIIE, bude zveřejněna Zpráva o světové otevřenosti pro rok 2023 a nejnovější Světový index otevřenosti, uvedl Šeng.

CIIE bude podle něj i v následujícím období sloužit vysoce kvalitnímu rozvoji a kontaktům na nejvyšších úrovních.

(Xinhua)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here