Home Zahraničí Demonstraci žen v Kábulu rozehnal Tálibán střelbou do vzduchu

Demonstraci žen v Kábulu rozehnal Tálibán střelbou do vzduchu

ILUSTRAČNÍ FOTO - Wikimedia Commons /RAWA

Bojovníci islamistického hnutí Tálibán, které se téměř před rokem v Afghánistánu chopilo moci, dnes v Kábulu stříleli do vzduchu, aby rozehnali demonstraci žen, jež se domáhaly práva na práci a vzdělání, píše agentura AFP s odkazem na své reportéry.

Zhruba 40 žen podle nich šlo v průvodu kolem ministerstva školství a skandovalo »chléb, práce, svoboda«, když je skupina Tálibů začala rozhánět střelbou do vzduchu. Incident se odehrál zhruba pět minut po začátku pochodu.

Demonstrantky nesly transparent s nápisem »15. srpen je temným dnem«. Datum odkazovalo na den, kdy se Tálibán v Kábulu chopil moci. »Spravedlnost, spravedlnost, máme dost nevzdělanosti,« skandovaly ženy, než byly násilně rozehnány. Tálibové ve vojenských uniformách a s puškami zablokovali křižovatku před protestujícími a několik sekund stříleli do vzduchu. Jeden z nich přitom simuloval střelbu na demonstrantky, uvedl reportér AFP. Některé z protestujících poté utekly do nedalekých obchodů, kam je Tálibové pronásledovali a bili pažbami pušek.

(jb, čtk)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here