Home Zahraničí Diplomaté navštívili Sin-ťiang a pocítili kouzlo rozmanitosti a sociální rozvoj

Diplomaté navštívili Sin-ťiang a pocítili kouzlo rozmanitosti a sociální rozvoj

FOTO - CRI

Zahraniční diplomaté v Číně z více než 20 zemí z Asie, Afriky a Latinské Ameriky navštívili v době od 31. července do 4. srpna Sin-ťiang. Jeli do Kašgaru, Kchu-čcha a Urumči, navštívili starobylá města, vesnice, mešity a podniky a hovořili s místními obyvateli, aby se dozvěděli o sociálním rozvoji v Sin-ťiangu, etnické, náboženské a kulturní ochraně a životních podmínkách lidí. Zahraniční diplomaté nejvíce říkali, že vidět je věřit. Jaké zisky získali z této cesty?

Zahraniční diplomaté v Číně vešli do ulic a uliček starověkého města Kašgar, aby zažili jedinečnou místní etnickou kulturu. V jeskyních Kizil tisíce Buddhů ocenili umění překlenující tisíce let. V první vesnici pro ruční výrobu lidových hudebních nástrojů v Sin-ťiangu – ve vesnici Ťia-i v okrese Sin-che pod správou města Kchu-čcha, zpívali a tancovali s místními vesničany. Zhlédli vystoupení folklorní hudby ujgurského národa Muqam a další řadu projektů nehmotného kulturního dědictví. Zahraniční diplomaté byli udiveni a uvedli, že tradiční kultura a životní zvyky etnických menšin v Sin-ťiangu jsou plně chráněny.

V komplexní daňové zóně v Kašgaru a mezinárodním pozemním přístavu v Urumči viděli zahraniční diplomaté také rozvoj a vitalitu Sin-ťiangu. Na příkladech projektu bezpečné pitné vody ve městech a na venkově, který řeší problém bezpečné pitné vody pro 460 tisíc lidí, a zemědělského demonstračního projektu pro vysoce účinné úspory vody s cílem zvýšit příjmy a moderní infrastrukturu, zahraniční diplomaté cítili úsilí a odhodlání vlády neustále zlepšovat úroveň života lidu.

(pr)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here