Home Zahraničí Dlouhá řeka se »vrací lidem«

Dlouhá řeka se »vrací lidem«

Čínský prezident Si Ťin-pching zavítal do města Ťiou-ťiang v provincii Ťiang-si do sekce Národního kulturního parku Dlouhé řeky ve městě Ťiou-ťiang a pobočky petrochemické společnosti Sinopec, aby dozvěděl o budování místní sekce Národního kulturního parku Dlouhé řeky, obnově ekologie podél pobřeží Dlouhé řeky a o transformaci a modernizaci petrochemického podniku pro zelený rozvoj. 

V posledních letech pobočka Sinopec v Ťiou-ťiangu věnovala velkou pozornost podpoře šetření energie a snížení emise uhlíku, současně aktivně prozkoumala digitalizační, síťové a inteligentní řízení s cílem uryhlovat transformaci do zeleného a nízkouhlíkového rozvoje.

Firma neustále posiluje technickou inovaci, podporuje rozvoj celého průmyslového řetězce »rafinace + aromatické látky« a podporuje transformaci a modernizaci rafinace a chemické integrace. Projekt 890 tisíců tun aromátů za rok, který byl dokončen a uveden do výroby v roce 2022 byl symbolu toho, že se Čína stala třetí zemí, která nezávisle zvládla technologii výroby aromatických látek. 

Stavba sekce Národního kulturního parku Dlouhé řeky v Ťiou-ťiangu byla zahájena v dubnu roku 2022 s požadavkem »společné úsilí o velkou ochranu bez rozsáhlého vývoje« a s principy »vrátit řeku lidem, poskytovat pohodlí lidem, ekologie je priorita a utvářet duši kulturou«.

V proběhu budování je ochrána a rozšiřování kultury Dlouhé řeky stále považována za jádro práce, v souladu se standardem »Budovat pás zahradní krajiny uvnitř nábřeží řeky a ekologický zelený pás vně nábřeží« byly zrekonstruovány a modernizovány pavilon Pchi-pcha, věž Sün-jang, budova Suo-ťiang a okolní malebná místa, aby byly vytvořeny přírodní ekologický prostor s čistou vodou, zelenými břehy, hladkým tokem řeky, krásnou scenérií a harmonie mezi lidmi a vodou.

Lidé se mohou dostat blízko k řece a prohlédnout si řeku přes zelený pás, čímž se řeka skutečně vrátí lidem.

(pr)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here