Home Zahraničí Letadlo v Tanzanii skončilo po havárii ve Viktoriině jezeře, zemřelo 19 lidí

Letadlo v Tanzanii skončilo po havárii ve Viktoriině jezeře, zemřelo 19 lidí

FOTO - Twitter

AKTUALIZOVÁNO

Při dnešní nehodě dopravního letadla místních aerolinií v Tanzanii zemřelo nejméně 19 lidí. Podle médií to oznámil tanzanský premiér Kassim Majaliva. Počet obětí se tak zvýšil z původně oznámených tří. Letadlo na lince z tanzanské obchodní metropole Dáresalám patrně kvůli špatnému počasí minulo letiště ve městě Bukoba a skončilo ve Viktoriině jezeře.

Letadlo ATR 42 společnosti Precision Air přepravovalo 39 cestujících, vedle nich byli na palubě také dva piloti a další dva členové posádky.

»Podařilo se nám zachránit poměrně dost lidí,« uvedl podle agentury AP místní policejní velitel. »Když se letadlo nacházelo ve výšce kolem 100 metrů, začalo se potýkat s problémy a špatným počasím. Pršelo a letadlo spadlo do vody,« dodal. Upozornil, že záchranné práce ještě pokračují.

Očitý svědek médiím popsal, že letadlo se za špatné viditelnosti přibližovalo k letišti způsobem, z kterého bylo patrné, že něco není v pořádku. Letadlo se podle něj v jednu chvíli k letišti natočilo, ale minulo ho a zamířilo do jezera. V oblasti byl v době nehody prudký déšť a mlha.

Četné fotografie a videozáznamy nehody zachycují letadlo částečně ponořené v jezeře nedaleko od břehu. Vidět jsou i čluny s lidmi i mnoho přihlížejících, kteří stojí na břehu nebo v mělké vodě. Záchranáři se podle místních médií snažili pomoci lidem uvězněným uvnitř stroje a záchranné složky se pokoušely letadlo vyzdvihnout z vody pomocí lan a jeřábu.

Společnost Precision Air je největší soukromou leteckou společností v Tanzanii. Letadlo, které havarovalo, vyrábí francouzsko-italská společnost ATR. Stroj má podle konfigurace kapacitu pro přepravu 30 až 50 lidí.

(jb, čtk)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here