Home Zahraničí Ekoaktivisté ve Florencii způsobili škodu na historickém paláci za 30 000 eur

Ekoaktivisté ve Florencii způsobili škodu na historickém paláci za 30 000 eur

FOTO - Twitter

Ekoaktivisté Poslední generace, kteří v pátek postříkali barvou zdi historického Palazzo Vecchio ve Florencii, způsobili škodu za 30 000 eur, uvedl v pondělí starosta Florencie Dario Nardella.

»Škody bohužel jsou, budu o nich informovat na zasedání městské rady,« citoval ho list Nazione. »Po sérii prohlídek jsem byl informován, že bude nutný důkladnější zásah, aby se odstranily stopy této barvy, která pronikla do prasklin v porézním kameni. V současné době hovoříme o škodě ve výši 30 000 eur«.

Podle starosty okamžitá reakce na incident zabránila vážnějším škodám. »Během dvou a půl hodiny bylo použito více než 2 500 litrů vody,« uvedl Nardella, který minulý pátek osobně zasáhl, aby aktivisty zastavil, a poté společně s dělníky pracoval na smytí barvy z památky.

Již dříve zástupci Poslední generace v Římě postříkali barvou zdi budovy italského senátu (horní komory parlamentu), za což je čeká soud. Ekoaktivisté také blokovali dopravu na silnicích. Začátkem prosince v předvečer zahájení nové sezóny opery Boris Godunov Modesta Musorgského postříkali barvou vchod do milánské La Scaly.

(jb, TASS)