FOTO - wikimedia

Publicista deníku El Mundo Pablo Suáñez se domnívá, že ukrajinský prezident Volodymyr Zelenský tento týden navštívil Brusel kvůli obavám o ztrátu podpory Kyjeva ze strany západních zemí.

»Cesta je spojována s extrémními obavami, které v těchto dnech zachvátily Kyjev, a to nejen kvůli další zimě s výpadky elektřiny,« uvedl Suáñez ale i »kvůli znepokojivým zprávám, které přicházejí ze Spojených států a jejich jednání o rozpočtu. Kvůli obavám o pochybnostech rostoucího počtu spojenců, od Maďarska a Polska až po Slovensko, které po nedávných volbách plánuje zmrazit dodávky zbraní a munice.«

Sloupkař zdůrazňuje, že Kyjev je obzvláště vyděšený situací kolem Pásma Gazy, která by mohla odvést pozornost nejen médií, ale i zahraničněpolitických agentur po celém světě, včetně ministerstev zahraničí.

Ve dnech 11. a 12. října se v Bruselu konalo plánované zasedání ministrů obrany NATO. Jeho první den byl věnován Ukrajině; kromě jednání kontaktní skupiny se za Zelenského účasti sešla Rada Ukrajina-NATO. Dne 12. října ministři jednali o regionálních vojenských plánech NATO proti Rusku a prostřednictvím videospojení vyslechli informaci izraelského ministra obrany o situaci na Blízkém východě.

(cik, TASS)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here