Home Zahraničí EK asi povolí zaměstnancům brát si do práce mazlíčky, doporučuje i toulavé...

EK asi povolí zaměstnancům brát si do práce mazlíčky, doporučuje i toulavé psy

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

Evropská komise (EK) možná povolí svým zaměstnancům brát si do práce domácí zvířata. Informoval o tom v pátek večer list Politico.

»Pokud jde o přítomnost psů v prostorách, Komise zkoumá možnost domácích mazlíčků a uspořádá pilotní akce, při nichž mohou zaměstnanci přijít se svými domácími mazlíčky,« uvedl evropský komisař pro rozpočet Johannes Hahn ve zprávě pro poslance Evropského parlamentu.

Podle listu předložila tuto iniciativu skupina poslanců Evropského parlamentu loni v listopadu s poukazem na to, že přítomnost zvířat by měla pozitivní dopad na psychické zdraví úředníků.

Požádali Evropskou komisi, aby pro majitele domácích mazlíčků zorganizovala »prostory s odpadkovými koši a speciálními sáčky«, kde by mohli po svých mazlíčcích uklízet. Poslanci se rovněž domnívají, že EK by mohla své zaměstnance povzbuzovat k tomu, aby si brali domů toulavé psy. Takové opatření by přispělo k řešení problému toulavých zvířat, s nímž se potýká mnoho evropských měst.

Jak list uvádí, Hahn odpověděl, že EK nemůže o toulavých zvířatech rozhodovat a že umístění košů na zvířecí odpadky je v kompetenci belgických úřadů.

(cik, TASS)

1 KOMENTÁŘ

  1. Jo, kdysi dávno když šílenství dosahovalo vrcholu též navrhovali brát si své zvířecí miláčky do úřadů.
    Caligula si svého oblíbeného hřebce vodil do senátu, prý by byl lepší než mnozí senátoři co tam seděli. Tak se tam vracíme. Dějiny lidské společnosti se stále opakují !

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here