Antibiotika v produktech McDonald‘s by mohly v budoucnu vést k vyšší úmrtnosti

Největší evropské investiční společnosti Legal & General a Amundi požadují, aby společnost McDonald‘s omezila používání antibiotik kvůli riziku vzniku rezistence spotřebitelů na antimikrobiální látky. Jejich používání investoři vyhodnotili jako vážnou hrozbu pro výnosy akcionářů i pro celou ekonomiku, uvedl v pondělí deník Financial Times.

Podle mluvčí společnosti Amundi Caroline Le Maux se rezistence vůči antibiotikům stala »významným faktorem« v potravinářském průmyslu a v budoucnu by mohla »vést k vysoké úmrtnosti«. Světová banka předpověděla, že pokud bude rezistence vůči antibiotikům i nadále narůstat, dojde v roce 2016 k 3,8% ročnímu poklesu celosvětového HDP.

Investoři proto hodlají podpořit rezoluci vyzývající americkou skupinu, aby »dodržovala doporučení Světové zdravotnické organizace týkající se používání důležitých antimikrobiálních látek«. O dokumentu, který vypracovala veřejná advokační organizace Shareholder Commons, se bude hlasovat ve čtvrtek na výročním shromáždění akcionářů řetězce rychlého občerstvení.

McDonald‘s trvá na »odpovědném používání antibiotik« a vyzývá akcionáře, aby hlasovali proti usnesení. V loňském roce podobný návrh nezískal podporu dvou klíčových akcionářů tohoto gigantu, investičních fondů Vanguard a BlackRock.

(TASS)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy