Home Zahraničí Exkluzivní interview s prezidentem Konga Félixem Tshisekedim

Exkluzivní interview s prezidentem Konga Félixem Tshisekedim

Prezident Demokratické republiky Kongo Félix Antoine Tshisekedi Tshilombo během své první návštěvy Číny minulý týden poskytnul exkluzivní rozhovor novináři z Čínské mediální skupiny (China Media Group, CMG).

Řekl, že to byla historická návštěva. Ocenil rychlý rozvoj Číny a řekl, že čínská cesta k modernizaci přinesla do Konga (Kinshasa) a dalších afrických zemí mnoho inspirace. Vztahy mezi oběma zeměmi byly povýšeny ze strategického partnerství na komplexní strategické partnerství, což podle něj dodalo silný impuls k budoucímu rozvoji.

Během své první státní návštěvy Číny navštívil prezident Demokratické republiky Kongo některé z nejmodernějších čínských megalopolí a byl ohromen skokem, který Čína v posledních desetiletích uskutečnila.

V exkluzivním rozhovoru s Wangem Kuanem ze společnosti CMG prezident Tshisekedi poznamenává, že »čínská modernizace je model, který bych rád napodobil a zopakoval ve své zemi«. Poznamenává, že historie Číny a Konga je do jisté míry podobná, a doufá, že čínský model rozvoje může sloužit jako inspirace pro jeho zemi.

(pr)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here