Home Zahraničí Expert: OSN je třeba reformovat, aby se zabránilo třetí světové válce

Expert: OSN je třeba reformovat, aby se zabránilo třetí světové válce

FOTO - pixabay

Vytvoření »nové většiny« v OSN, která sdružuje hlavní nezastoupené země, umožní zlepšit fungování OSN a zabránit třetí světové válce, řekl agentuře TASS zástupce Schillerova institutu při OSN v New Yorku Richard Black.

»Ruský ministr zahraničí Lavrov má pravdu, když to nazývá novou většinou, tedy většinou obrovských zemí, jako je Indonésie, Brazílie, Jihoafrická republika, Indie,« uvedl americký expert, když komentoval současnou globální situaci na okraj mezinárodní konference v běloruském hlavním městě Minsku.

Podle jeho názoru četné think-tanky ve Washingtonu a Londýně stále praktikují imperialistický přístup ke zbytku světa a sjednocenou Eurasii považují za hrozbu globální dominanci USA. »Mír, podstatou míru je ekonomický rozvoj. Žádná politická smlouva nevydrží, žádná dohoda se neudrží, pokud nedojde k vzájemnému ekonomickému rozvoji mezi různými národy,« řekl.

Znovuobnovení funkčnosti OSN

Podle jeho slov nyní američtí diplomaté hovoří s předními diplomaty v OSN a říkají: »Musíte zvýšit úroveň, pozvednout to, čeho je OSN schopna«.

»Tato nová většina se musí v OSN rozhoupat a zarazit to, co se chystá udělat Izrael,« řekl a dodal, že jinak se svět »dívá do chřtánu jaderné války«. »Fungování jediného nedokonalého mezinárodního orgánu – OSN – se musí v příštích dnech a týdnech proměnit, a v to doufáme,« dodal americký expert.

Rakety Kinžál a americké letadlové lodě

Black zopakoval, že Spojené státy rozmístily ve Středozemním moři dvě skupiny letadlových lodí. Ruský prezident Vladimir Putin mezitím pověřil ruské vzdušné a kosmické síly, aby ve vzdušném prostoru Černého moře prováděly pravidelné hlídky ruských letounů Mig-31 vyzbrojených hypersonickými raketami Kinžál. »Tyto rakety Kinžál mohou potopit americké letadlové lodě ve Středozemním moři. To je třetí světová válka,« dodal americký expert.

(TASS)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here