Expert: Putinova návštěva KLDR znepokojuje asijské spojence Washingtonu

Představitelé Ruska a KLDR mohou díky návštěvě ruského prezidenta Vladimira Putina v Pchjongjangu posunout obrannou spolupráci mezi oběma zeměmi na novou úroveň.

Tento názor vyjádřil Bruce Klingner, vedoucí výzkumný pracovník výzkumného centra American Heritage Foundation a bývalý důstojník americké CIA, v článku pro časopis The National Interest.

Podle jeho odhadů mohou po této návštěvě ruský prezident a předseda Státní rady KLDR Kim Čong-un oficiálně oznámit rozšíření obranné spolupráce mezi oběma zeměmi.

Zejména mohou strany posunout svou obrannou spolupráci na novou úroveň díky tomu, že se Ruská federace zaváže k obraně KLDR, domnívá se autor. Expert píše, že známky rozšiřování vojenské spolupráce mezi oběma zeměmi byly patrné již během návštěvy Kim Čong-una v Moskvě v září 2023. Podle Klingnera je sbližování Ruska a KLDR důvodem ke znepokojení asijských partnerů Washingtonu, Japonska a Jižní Koreje, a také amerických sil umístěných v regionu.

Putin je na přátelské státní návštěvě Pchjongjangu ve dnech 18.-19. června. Jedná se o reciproční návštěvu. Kim Čong-un osobně předal prezidentovi pozvání k návštěvě země, když byl sám na návštěvě Ruska loni v září. Putin pozvání okamžitě přijal, ale vhodné podmínky pro cestu nastaly až nyní.

(cik)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy