Home Zahraničí Exploze na čerpací stanici v Irsku má deset obětí a několik zraněných

Exploze na čerpací stanici v Irsku má deset obětí a několik zraněných

FOTO - Facebook

AKTUALIZUJEME

Nejméně deset obětí si vyžádala páteční exploze na čerpací stanici na severovýchodě Irska, oznámil dnes server Independent.ie. Záchranáři pracují i přes noc, aby našli přeživší. Příčina exploze zatím není známá.

Výbuch nastal krátce po 15.00 hodině místního času na čerpací stanici Applegreen na okraji vesnice Creeslough, která je vzdálená asi 25 kilometrů od města Letterkenny na severu země. Fotografie z místa zachycují prostřelené stěny v obytné budově umístěné nad prodejnou čerpací stanice, částečně zřícenou střechu a trosky rozházené po okolním prostranství, kde parkuje několik aut.

Podle irského serveru jsou mezi oběťmi tři ženy, čtyři muži, holčička a dva dospívající. Panují obavy, že v troskách budou těla dalších obětí. Mezi záchranáři jsou i lidé ze Severního Irska. The Guardian napsal, že se neočekává, že pod troskami bude ještě někdo živý.

Policie se snaží zjistit příčinu výbuchu. Spekuluje se, že to mohl být únik plynu. Na místě jsou příbuzní a přátelé těch, kdo byli v době exploze zřejmě uvnitř domu.

O zraněné pečují lékaři v univerzitní nemocnici v Letterkenny, která kvůli jejich vysokému počtu aktivovala nouzový plán, a rovněž v Dublinu vzdáleném přes 200 kilometrů. Při přepravě raněných pomáhaly vrtulníky.

Podle poslance za Katolickou republikánskou stranu Sinn Féin Pearse Dohertyho byla exploze ničivá a došlo k ní na velmi navštěvovaném místě. Výbuch byl slyšet na míle daleko a ještě hodiny poté byli lidé uvnitř budovy stále uvězněni. Čerpací stanice podle něj představuje jediný obchod v obci a sídlí u ní také pošta a kadeřnictví.

(jb, čtk)

Předchozí článekOzvěny zestátnění
Další článekPlat řadového poslance příští rok zřejmě přesáhne 100 tisíc