Home Zahraničí Facebook a Instagram zavádí ověřování účtů za poplatek

Facebook a Instagram zavádí ověřování účtů za poplatek

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

Možnost placeného ověřování účtů se objeví na sociálních sítích Facebook a Instagram, které patří společnosti Meta Corporation. Uvedl to v neděli šéf společnosti Mark Zuckerberg.

»Tento týden spouštíme Meta Verified, službu založenou na předplatném, která vám umožní ověřit váš účet pomocí průkazu totožnosti, získat modrý odznak, dodatečnou ochranu před vydáváním se za účty a přímý přístup k zákaznické podpoře,« napsal generální ředitel technologického gigantu na svém Facebooku.

Podle Zuckerberga bude cena za ověření účtu činit 11,99 USD (267 Kč) měsíčně pro webovou verzi a 14,99 USD (335 Kč) měsíčně pro mobilní zařízení s iOS. Jako první budou moci novou funkci využívat obyvatelé Austrálie a Nového Zélandu, další země budou následovat »v blízké budoucnosti«.

Zavedení placeného předplatného již dříve oznámila další sociální síť, Twitter. Dne 6. listopadu oznámil americký podnikatel a majitel této sociální sítě Ilon Musk svůj záměr zavést placené ověřování účtů v rámci předplatného Twitter Blue. Dne 10. listopadu byl prodej předplatného pozastaven z důvodu nárůstu počtu falešných účtů. Dne 12. prosince byl prodej předplatného Twitter Blue obnoven za 8 dolarů měsíčně a 11 dolarů měsíčně pro uživatele systému iOS.

(jb, TASS)