Fico se poprvé od atentátu zúčastnil schůze vlády

Slovenský premiér Robert Fico poprvé od atentátu dorazil na schůzi své vlády. Opíral se přitom o hůl a novinářům se vyhnul, aniž by poskytl jakékoli vyjádření.

Jsou to necelé dva měsíce, co byl postřelen v Handlové, kde se konalo výjezdní zasedání koaličního kabinetu. Z pokusu o úkladnou vraždu policie obvinila jednasedmdesátiletého spisovatele Juraje Cintulu z Levic, jenž střílel z pistole ČZ 75. Motivací k činu byl nesouhlas s politikou vlády. Předminulý týden došlo ke změně právní klasifikace z úkladné vraždy na terorismus.

První veřejné vyjádření měl Fico již 5. června, a to prostřednictvím videonahrávky. V ní uvedl, že necítí vůči střelci žádnou nenávist. Naopak kritiku ve zhruba 14minutové nahrávce směřoval k opozici a k médiím. »Je načase udělat první krok, a tím je odpuštění. Necítím žádnou nenávist vůči neznámému člověku, co na mě střílel, nebudu vůči němu vyvíjet žádné aktivní právní kroky ani náhradu škody, nechť si důvody, proč to učinil, uspořádá ve své hlavě. Je evidentní, že byl jen poslem zla a nenávisti, kterou politicky neúspěšná a frustrovaná opozice rozvinula do nezvládnutých rozměrů,« řekl tehdy mj. Fico.

Následně zveřejnil na své sociální síti fotku, jak volí do Evropského parlamentu v nemocnici. Veřejných akcí se slovenský premiér začal účastnit minulý týden. V pátek nechyběl na oslavách svátku slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje, kde se vymezil vůči liberálním ideologiím a přirovnal je k rakovině.

A dnes napsal na Facebooku následující: »Milá progresivně liberální média a opozice, omlouvám se, že jsem přežil, ale jsem zpět.«

(pk)

FOTO – Facebook

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy